$
בורסת ת"א

פרסום ראשון

דירקטוריון אל על מוציא לדרך את הנפקת המניות לציבור

חברת התעופה המצויה בקשיים עושה צעד נוסף בדרך להתייצבות. הערב אישר דירקטוריון אל על לבצע את ההנפקה לציבור בהיקף 150 מיליון דולר עד סוף אוגוסט. האישור סולל את הדרך עבור אל על לקבלת סיוע מהאוצר בהיקף של 60 מיליון דולר

נווית זומר 19:5730.07.20

אל על עושה צעד נוסף כדי להיחלץ מהבור העמוק שבו היא נמצאת. לפני זמן קצר אישר דירקטוריון אל על את ביצוע הנפקת המניות המתוכננת לציבור בהיקף של 150 מיליון דולר.

 

 

על פי המתווה שאישר הדירקטוריון, ההנפקה תבוצע בתוך חודש ימים - עד ל-30 באוגוסט. לוח הזמנים הקצר יחייב הגשת טיוטת תשקיף על ידי החברה עד יום שישי הבא, ה-7 באוגוסט. 

מטוס אל על בדרך לנחיתה מטוס אל על בדרך לנחיתה צילום: שאטרסטוק

 

 

מחויבות הדירקטוריון להנפקה סוללת את הדרך של אל על לקבלת חבילת סיוע מהאוצר בהיקף של 60 מיליון דולר. מתוך סכום זה, המנה הראשונה בהיקף של 10 מיליון דולר, תתקבל כבר ביום ראשון. מנה נוספת בהיקף של 15 מיליון דולר תתקבל ביום שישי הבא לאחר הגשת טיוטת תשקיף ראשונה.

 

מאוחר יותר תתקבל מנה נוספת של 10 מיליון לאחר הגשת טיוטת תשקיף שניה ויתקבלו 22 מיליון דולר כנגד לאחר מתן היתר סופי להנפקה ופרסום מועדה, שאמורים להיעשות ב-23 באוגוסט.

 

היות ומנכ"לית האוצר קרן טרנר התנתה את הסיוע החיוני לאל על בהתקדמות ההנפקה, הדירקטוריון היה מחויב לאשר את ביצועה.

 

לצד האישור למתן סיוע ביניים לאל על שניתן על ידי האוצר, לאחר התערבותם של שרת התחבורה מירי רגב ושר האוצר ישראל כץ, יזמה רגב תיקון לחוק שיאפשר לחברות התעופה ובכללן אל על לקבל ארכה נוספת בהחזר התשלום לנוסעים שטיסותיהם בוטלו.

 

ביום ראשון תוגש בנושא הצעת חוק ממשלתית שתידון כבר השבוע בוועדת הכלכלה בהליך מזורז, כאשר הכוונה היא לדחות את התשלום מצד חברות התעופה לאוקטובר במקום התאריך המקורי להחזר שאמור היה לחול כבר ב-14 לאוגוסט.

 

ללא ההצעה היתה נדרשת אל על להחזיר כבר בעוד שבועיים חובות בהיקף של מיליארד שקל לנוסעים - גם אם בפועל חלק מהצרכנים יבחרו בסופו של דבר בשובר חלופי לטיסה עתידית במקום בפיצוי כספי. קופת אל על מרוקנת, ודרישה לפיצוי בהיקף כזה היה מביא את החברה לחדלות פירעון באופן מיידי.

x