$
בורסת ת"א

טאואר עלתה על תחזית ההכנסות אך פספסה את צפי הרווח

יצרנית המוליכים למחצה דיווחה על הכנסות של 310 מיליון דולר ברבעון השני, ורווח של 23.3 מיליון דולר; החברה חוזה עלייה של כ-2.5% בהכנסות הרבעון השלישי ודיווחה כי היא ממשיכה לצמוח למרות ההאטה הכלכלית כתוצאה מהקורונה

צלי גרינברג 15:0729.07.20

חברת המוליכים למחצה טאואר פירסמה היום (ד') את דוחות הרבעון השני של 2020 שהציגו עלייה בהכנסות וברווח ותוצאות מעורבות אל מול צפי האנליסטים. המנכ"ל אמר כי החברה ממשיכה לצמוח למרות ההאטה הכלכלית שחווים חלק מהשווקים, אך מניית טאואר צוללת ב-8.5% בטרום המסחר בבורסת נאסד"ק.

 

 

הכנסות החברה בחודשים אפריל - יוני טיפסו ב-3.2% והסתכמו ב-310.1 מיליון דולר. הרווח המתואם עלה ב-6.8% ועמד על 23.3 מיליון דולר או 22 סנט למניה. ההכנסות עלו מעט על תחזיות האנליסטים, שהעריכו הכנסות של 308.1 מיליון דולר, ואילו הרווח המתואם החמיץ מעט את הצפי לרווח של 23 סנט למניה.  

מנכ"ל טאואר ראסל אלוונגר מנכ"ל טאואר ראסל אלוונגר צילום: ערן יופי כהן

 

 

הרווח התפעולי של טאואר קפץ ברבעון ב-34.7% ל-22.1 מיליון דולר, ה-EBITDA עלה ב-12.1% ל-81.5 מיליון דולר.

 

החברה הציגה מזומנים ושווי מזומנים בסך 258.7 מיליון דולר נכון לסוף הרבעון, לעומת 355.5 מיליון דולר בתקופה המקבילה אשתקד, וסיפקה תחזית מכירות לרבעון השלישי של השנה עם צפי להכנסות של 320 מיליון דולר, הגבוהים ב-2.5% מהכנסותיה ברבעון השלישי אשתקד.

 

ראסל אלוואנגר, מנכ"ל טאואר אמר כי "ממשיכים לספק תחזיות לצמיחה במכירות, למרות האטה שקיימת בחלק מהשווקים. התחזית מעידה על הערך הרב שמייחסים לקוחות החברה למוצרינו והעלייה בנתח השוק במגוון תחומים ביניהם. בנוסף, בתחום ה-Power Management, החברה חדרה לשווקי יעד נוספים ופעילות זו נמצאת בעלייה חזקה השנה. השילוב של הרחבת נתח השוק וכניסה לשווקי יעד נוספים הם שמאפשרים לחברה לצמוח גם בתקופה מאתגרת זו. פעילויות חדשות, בנוסף לפעילויות הקיימות, שגם בשנה מאתגרת זו נמצאות במגמת עלייה, מחזקות את הביטחון שלנו באסטרטגיה של החברה, תוך מתן ערך מוסף כאשר שווקי הקצה יחזרו לדפוסי עבודה רגילים".

 

טאואר סמיקונדקטור מוחזקת ללא גרעין שליטה על ידי הגופים המוסדיים סנווסט מנג'מנט (7.51%), הפניקס-אקסלנס (7.27%), ובית ההשקעות האמריקני וולינגטון (7.06%), היא נסחרת בבורסת תל אביב ונאסד"ק ארה"ב בשווי 8.41 מיליארד שקל. מניית החברה ירדה מתחילת השנה ועד נעילת המסחר אתמול ב-5%.

x