$
בורסת ת"א

בסיוע מיקרוסופט: מכפיל הרווח של אודיוקודס הוא הגבוה בת"א־125

הכנסות אודיוקודס זינקו ברבעון השני בזכות הביקוש ממיקרוסופט לפתרונות התקשורת שלה. מתחילת השנה זינקה מנייתה ב־64% והיא רשמה את התשואה החמישית בגובהה בתל אביב־125

חזי שטרנליכט 18:1728.07.20

מיקרוסופט הולכת והופכת לעוגן מרכזי בפעילותה של אודיוקודס. החברה המספקת פתרונות תקשורת דיגיטליים דיווחה כי ברבעון השני קפצו ההכנסות שלה למערכות Microsoft Teams בשיעור חד של 300% והגיעו ל־10 מיליון דולר, קרוב לחמישית מכלל הכנסותיה ברבעון. אודיוקודס מספקת למיקרוסופט ולשירות השיחות שלה טכנולוגיות דיגיטליות מתקדמות לשיחות אונליין, ושימושים נוספים דרך אופיס 365. 

הזינוק הזה הביא לצמיחה של 8.1% בהכנסות אודיוקודס ברבעון השני. אלה הסתכמו ב־53.5 מיליון דולר, בכחצי מיליון דולר מעל ממוצע תחזיות האנליסטים. הרווח למניה (Non-gaap) עמד על 32 סנט, גבוה מתחזית האנליסטים לרווח של 27 סנט למניה. הרווח הנקי עלה ב־54.4% לעומת הרבעון המקביל והסתכם ב־10.5 מיליון דולר.

 

נראה כי טרנד העבודה מהבית עובד לטובת אודיוקודס, שמציעה מוצרים שמסייעים לשיחות ועידה וקשר מרחוק. בחודשים האחרונים, בעיקר מאז התעצמות משבר הקורונה, עלתה המניה בשיעור חד. מתחילת יולי טיפסה ב־30% ומתחילת השנה ב־64%. נתון זה הופך אותה לחברה עם התשואה החמישית בגובהה במדד תל אביב־125 השנה.

 

עם פרסום התוצאות הכספיות, המשקיעים היו מסויגים הרבה יותר. המניה רשמה ירידה של 5.7% בבורסת תל אביב (ונפילה של 16.8% במהלך המסחר בוול סטריט, נכון ל-18:15) - נסיגה שהעמידה את שווייה על 4.48 מיליארד שקל. בהתחשב ברווח הנקי שלה עומד מכפיל הרווח של אודיוקודס על 222 - המכפיל הכי גבוה במדד תל אביב־125 כולו.

 

"המגמה של עבודה מהבית הפכה בחודשים האחרונים לנורמה החדשה", אמר נשיא ומנכ"ל החברה שבתאי אדלרסברג. "כתוצאה מכך, חווינו מומנטום עסקי טוב ברוב תחומי הפעילות, ובייחוד בתחום ה־UCaaS ומרכזי השירות. בנוסף, אנו חווים מומנטום מתמשך בשוק מעבר הרשתות ל־All IP מצד ספקי שירותי התקשורת. שילוב תנופת המכירות החיובית והוצאות תפעוליות נמוכות מהצפוי ברבעון השני של 2020 עקב מגפת ה־COVID-19 הובילו להמשך שיפור בביצועים הפיננסיים בהשוואה לשנה שעברה".

 

בנוסף הודיעה אודיוקודס כי התחילה להנגיש שירותי זיהוי קולי מתקדמים למשרדי הממשלה בישראל. משרד התחבורה כבר משתמש בשירות בוט קולי שזמין לקהל הרחב. אודיוקודס תפעיל עבור משרדי הממשלה שירותי טכנולוגיה לזיהוי דיבור המתבססת על בינה מלאכותית קולית מתקדמת, שתאפשר ממשק אוטומטי ומיידי בקבלת מענה לפניות. 

 

שבתאי אדלרסברג מנכ"ל אודיוקודס שבתאי אדלרסברג מנכ"ל אודיוקודס צילום:TAMAR MATSAfi

 

x