$
בורסת ת"א

התוצאות הרשמיות: מפלה לתשובה - 98% ממחזיקי אג"ח דלק התנגדו לדחיית הגיוס

תשובה ביקש לדחות את הגיוס כולו - או לפחות 100 מיליון שקל ממנו - לספטמבר. רק 2% הצביעו בעד הדחייה. דלק אמורה לגייס 163 מיליון שקל עד סוף החודש ותבצע את הגיוס בשבוע הבא

גולן חזני 22:0226.07.20
המפלה של יצחק תשובה בהצבעה על דחיית גיוס ההון של דלק היתה קשה. תוצאות ההצבעה שפורסמו לפני שעה קלה מצביעות על כך ש-98% ממחזיקי האג"ח הצביעו נגד דחייה כלשהי. תשובה ביקש לדחות את הגיוס כולו לספטמבר, או לפחות 100 מיליון שקל ממנו.

 

דלק אמורה לגייס 163 מיליון שקל עד סוף החודש ותבצע את הגיוס בשבוע הבא. רק 2% מהמצביעים, 55 אלף ע.נ, הצביעו בעד. 2.9 מיליון הצביעו נגד. בסעיף דחיית 100 מיליון שקל מהגיוס, כלומר פיצול הגיוס, הצביעו 83% נגד. המגמה היתה ברורה מיד בהצבעה - אבל הפער המוחץ מפתיע.

 

 

יצחק תשובה בעל השליטה בדלק יצחק תשובה בעל השליטה בדלק צילום: אייל טואג

 

 

לפני שבוע חשף כלכליסט כי יצחק תשובה, בעל השליטה בקבוצת דלק (57%), פנה למחזיקי האג"ח הגדולים שלה בבקשה לדחות לספטמבר גיוס הון של 163 מיליון שקל, שהחברה אמורה לבצע עד סוף החודש.

 

מה דעתך על מניית דלק קבוצה:
  •  
  •  
  •  
  •  
  •  
קנייה חזקה קנייה המתן מכירה מכירה חזקה

הגיוס נקבע בהתאם למתווה חיזוק הביטחונות שעליו חתמה מולם לפני כחודש וחצי. לפי ההסדר שאליו הגיעה קבוצת דלק עם המחזיקים, היא נדרשת לגייס הון, באמצעות הנפקת מניות, בהיקף של 500 מיליון שקל עד אמצע 2021, לפי אבני דרך.

 

בחודש מאי גייסה החברה 137 מיליון שקל ולפי ההסכם עליה לגייס 163 מיליון שקל נוספים עד לסוף החודש הנוכחי; ולא - המחזיקים יוכלו להעמיד את החוב כלפיהם, שעומד על כ־6 מיליארד שקל, לפירעון מיידי. 

 

 

x