$
בורסת ת"א

דיווח שוטף

הבורסה ננעלה בעליות מתונות לאחר תום התקרית הביטחונית בצפון

ת"א 35 ות"א 125 טיפסו ב-0.2%; לאומי השלים שמונה ימי ירידות; דלק קידוחים נפלה ב-6.8% אחרי שהודיעה על גיוס חוב; קבוצת דלק איבדה 5.5% על רקע ההחלטה לא לדחות את גיוס ההון; מיקרומדיק זינקה ב-47% ברקע שת"פ עם טמפו

מיקי גרינפלד ושיר רייטר 17:3227.07.20

דיווח שוטף מהבורסה בת"א: העדכונים החשובים, המניות הבולטות, אגרות החוב ועדכוני האנליסטים 

 

ת"א 35 ת"א 125 בנקים-5 טכנולוגיה ביומד נפט וגז נדל"ן

 

הצטרפו לעדכונים שוטפים בערוץ הטלגרם של מדור שוק ההון בכלכליסט

 

17:25 - המסחר בתל אביב ננעל בעליות קלות, בדומה למגמה ששלטה בבורסה לאורך רוב היום. בשעות האחרונות עברו המדדים המובילים לירידות ברקע חילופי האש בגבול לבנון, אך לאחר תום האירוע חזרו לעליות.

 

ת"א 35 ות"א 125 טיפסו ב-0.2%, מדד הבנקים איבד 0.6%.

 

דלק קידוחים נפלה ב-6.8% לאחר ההודעה על גיוס חוב של 2.25 מיליארד דולר, החברה האם קבוצת דלק איבדה 5.5%.

 

עוד בלטו - בנק לאומי איבד 1% מערכו והשלים שמונה ימים רצופים של ירידות. מיקרומדיק המריאה ב-47.3% אחרי שדיווחה על שיתוף פעולה עם יצרנית המשקאות טמפו, אפולו פאוור נסקה ב-45.1% במחזור גבוה. 

חילופי האש בגבול לבנון חילופי האש בגבול לבנון

 

 

16:50 - הבורסה חוזרת לעליות מתונות, עם תום האירוע הבטחוני בגבול לבנון וברקע הפתיחה החיובית של שבוע המסחר בניו יורק. המדדים ת"א 35 ות"א 125 מטפסים ב-0.3%.

 

דובר צה"ל עידכן כי "סוכל פיגוע בהר דב. הצלחנו לשבש פיגוע של שלושה עד חמישה מחבלים שחוצה בהר דב למספר מטרים בודד את הקו הכחול (הגבול הבינלאומי).

 

"התצפיתנית ממרחב מוצבי הר דב זיהו את המחבלים ומאז הם נשלטו באש ובתצפית לאורך כל הזמן. פתחנו באש לשבש תכניתם והם נמלטו חזרה לשטח ללבנון. אין נפגעים לכוחותינו".

 

15:45 - הבורסה בתל אביב עוברת למגמה שלילית בצל התקרית הביטחונית בגבול לבנון, במרחב הר דב. למרות צפי לפתיחה חיובית בוול סטריט, מדד ת"א 35 מאבד 0.5%, ת"א 125 נחלש ב-0.4%.

 

דובר צה"ל מסר דיווח ראשוני ולפיו לפני זמן קצר התקבל דיווח על אירוע ביטחוני במרחב הר דב שבגבול לבנון. עוד נמסר כי הפרטים בבדיקה.

 

15:00 - שפע ימים דיווחה שהאחים כפיר ומנור גינדי, רשת מחסני תאורה וגופים מוסדיים בולטים ישקיעו בפעילות החדשה שלה. קובי לקסר השלים בשבוע שעבר את השתלטותו על שפע ימים, שפעלה בחיפוש אבנים יקרות במימי הקישון, והודיע שהחברה תעבור להתמקד בפעילות סחר מקוון.

 

המשקיעים החדשים מצטרפים ללאומי פרטנרס חתמים, בתי ההשקעות פסגות ומור ושותפות של מיטב דש, שהודיעו בשבוע שעבר על השקעת 3.6 מיליון שקל בהקצאה פרטית חריגה של החברה.

 

מניית שפע ימים מטפסת ב-1.5% לאחר הדיווח, מוקדם יותר היום נסחרה בירידות חדות ובשפל היומי הגיעה לצניחה של 9.7%.

 

13:25 - מיקרומדיק מזנקת ב-19.2% אחרי שדיווחה על שיתוף פעולה של נקסטייג' - שצפויה להתמזג עם מיקרומדיק - עם יצרנית המשקאות טמפו. טמפו ונקסטייג' יקימו חברה משותפת שתפעל לפיתוח טכנולוגיות לייצור מזון ומשקאות, וכן לייצור של מוצרי מזון ומשקאות מבוססי קנאביס.

 

 

מבשלת טמפו מבשלת טמפו צילום: נמרוד גליקמן

 

 

11:25 - בזן נופלת ב-7.3% בתחתית מדד ת"א 35, הראל השקעות קופצת ב-3.3% ומובילה את מדד הדגל.

 

דלק קידוחים הודיעה על יציאה למימון מחדש בפרויקט לווייתן באמצעות הנפקת אגרות חוב 'לווייתן בונד' בסכום כולל של כ- 2.25 מיליארד דולר. את ההנפקה יובילו הבנקים להשקעות ג'יי.פי מורגן ו-HSBC.

 

העליות בבורסה נחלשות ברקע ירידות בבורסות אירופה. מדד ת"א 35 מוסיף 0.1%, ת"א 125 מטפס ב-0.2%.

 

10:00 - המסחר נפתח: מדד ת"א 35 עולה ב-0.7%, ת"א 125 עולה ב-0.6%; אנרג'יאן מטפסת ב-1.8% בפסגת ת"א 35, קבוצת דלק יורדת ב-1% על רקע החלטת המחזיקים שלא לקבל את הצעת תשובה לדחיית גיוס ההון. יוטרון מזנקת ב-9.2% בהמשך לקפיצה של 24.8% אתמול (בעקבות הדיווח על עסקה חדשה בקולורדו).

 

9:50 - עוד צרות לתשובה:  דלק קידוחים שבבעלות קבוצת דלק ושמצויה בשלבים סופיים של גיוס חוב של 2.5 מיליארד דולר, דיווחה אמש שרשות ני"ע מקיימת בירור מינהלי נגד השותפות - במסרת זו דורשת הרשות המצאת מסמכים ומידע מהחברה על עסקת דולפינוס (הבירור נוגע להיקף הגילוי של דלק קידוחים אודות האפשרות שניתנה לשותפות דולפינוס בהסכם לרכישת גז משותפות לוויתן בדיווחים של השותפות בסוף 2019 ובדוחות השנתיים שלה ל-2019). במקביל הודיעה השותפות על אישור תוכנית רכישה עצמית של אג"ח א' בסכום של עלד 50 מיליון דולר.

 

9:00 - בעלי מניות בהלמן אלדובי דורשים לקדם את השיחות למיזוג בית ההשקעות לאלטשולר שחם, ואף מאיימים כי ינקטו באמצעים משפטיים אם הדבר לא ייעשה. ל"כלכליסט" נודע כי אתמול נשלח מכתב בעניין זה מטעם שני בעלי מניות פרטיים לחברי הדירקטוריון של בית ההשקעות בעקבות ההצעה שהגיעה מבית ההשקעות אלטשולר שחם לרכוש את הלמן אלדובי.  

 

אורי אלדובי יו"ר דירקטוריון הלמן אלדובי אורי אלדובי יו"ר דירקטוריון הלמן אלדובי צילום: אוראל כהן

 

 

7:30 - מפלה ליצחק תשובה: בהצבעת מחזיקי האג"ח על הצעת הדחייה של גיוס ההון הצביעו 98% ממחזיקי האג"ח נגד דחייה כלשהי. תשובה ביקש לדחות את הגיוס כולו לספטמבר, או לפחות 100 מיליון שקל ממנו. דלק אמורה לגייס 163 מיליון שקל עד סוף החודש ותבצע את הגיוס בשבוע הבא. בסעיף דחיית 100 מיליון שקל מהגיוס, כלומר פיצול הגיוס, הצביעו 83% נגד. המגמה היתה ברורה מיד בהצבעה - אבל הפער המוחץ מפתיע. דלק אמורה לגייס 163 מיליון שקל עד סוף החודש ותבצע את הגיוס בשבוע הבא.

 

7:20 - המשקיעים בבורסה בת"א יעקבו בשעות הקרובות אחר המגמה בשוקי העולם הנכנסים במהלך היום לשבוע מסחר חדש. בשוקי אסיה נרשמת הבוקר מגמה מעורבת: מדד ניקיי יורד ב-0.5%, האנג סנג ושנגחאי עולים ב-0.1%, קוספי מטפס ב-1.3%;  החוזים על המדדים המובילים בניו יורק מטפסים בשעה מאד מוקדמת זו ב-0.6%.  

 

אתמול נרשמה בבורסה נעילה שלילית: מדד ת"א 35 איבד 1% מערכו, ת"א 125 נחלש ב-1.2%; דלק קידוחים זינקה ב-14.6%, שותפתה בלווייתן רציו טיפסה ב-4%. קבוצת דלק התחזקה ב-3.7%. פער ארביטראז' הפיל את לייבפרסון ב-7.4% ואת טבע ב-2.8%. יוטרון נסקה ב-24.8% ברקע הסכם להקמת חניון אוטונמי בקולורדו תמורת 3.3 מיליון דולר. 

 

 צילום: בלומברג

 

x