$
בורסת ת"א

אלטשולר שחם גמל רוצה לרכוש את הלמן אלדובי בפרמיה של יותר מ-100%

חברת הגמל והפנסיה של אלטשולר שחם הגישה הצעה לרכישת בית ההשקעות ב-230 מיליון שקל, לפי שווי גבוה ב-116.9% ממחיר הנעילה של המניה אתמול; לפני שנה הגישה הפניקס הצעה דומה לרכישת הפעילות המרכזית של הלמן אלדובי, בתמורה ל־210 מיליון שקל, אולם עסקה זו לא הבשילה וכעת עולה השאלה האם הפניקס תגיש הצעה נגדית לזו של אלטשולר

נעמי צורף 17:2322.07.20
אלטשולר שחם גמל ופנסיה הגישה היום (ד') הצעה לרכישת מלוא מניותיו המונפקות של בית ההשקעות הלמן אלדובי בסכום כולל של 230 מיליון שקל, לפי שווי של 6.6 שקלים למניה. ההצעה משקפת פרמיה של 116.9% על מחיר סגירת מניית הלמן אלדובי אתמול, ולאחר פרסומה קפצה היום מניית הלמן אלדובי ב-102.9% בבורסה בתל אביב.

 

בית ההשקעות הלמן-אלדובי, בניהולם של רמי דרור, מנכ"ל, ואורי אלדובי, יו"ר, מנהל נכסים בהיקף של כ-70.3 מיליארד שקל. קרן הפנסיה של בית ההשקעות היא אחת מארבע הקרנות שזכו במכרז פנסיית ברירת המחדל של משרד האוצר, ובית ההשקעות זכה לאחרונה במכרז היוקרתי לניהול כספי הפנסיה של חברת נמלי ישראל. כמו כן, הקים הלמן אלדובי בשנים האחרונות פעילות בתחום קרנות ההשקעה האלטרנטיביות, פעילות שצפויה להתפתח ולהפוך לזרוע משמעותית בפעילות בית ההשקעות.

 

 

יאיר לוינשטיין, מנכ"ל אלטשולר שחם גמל ופנסיה יאיר לוינשטיין, מנכ"ל אלטשולר שחם גמל ופנסיה

 

חברת גמל של אלשטולר שחם, שמנהל יאיר לוינשטיין, מסרה כי היא "מאמינה כי מדובר בחברה טובה עם נכסים איכותיים וכי ביכולתה של עסקה זו לשרת את שתי החברות ולמקסם את יכולותיהן עבור ציבור המשקיעים והלקוחות".

 

מהלמן אלדובי מסרו כי "בית ההשקעות מקבל מעת לעת פניות לרכישת מניות החברה ו/או חברות הבנות של החברה מגופים שונים. מדובר בפנייה ראשונית שטרם נידונה או נבחנה".

 

לפני כשנה פורסם בכלכליסט כי הפניקס הגישה הצעה דומה לרכישת הפעילות המרכזית של הלמן אלדובי, בתמורה ל־210 מיליון שקל, אולם עסקה זו לא הבשילה וכעת עולה השאלה האם הפניקס תגיש הצעה נגדית לזו של אלטשולר.

x