$
שווקי חו"ל

במרדף אחר המתחרה למונייד: היפו השלימה גיוס לפי שווי של 1.5 מיליארד דולר

כלל ביטוח, פסגות ופועלים משקיעות 50 מיליון דולר בחברת האינשורטק שמשלימה בימים אלה גיוס של 150 מיליון דולר; לפני שנה גייסה היפו 100 מיליון דולר לפי שווי של מיליארד דולר - כלומר שוויה נסק ב-50% בתוך שנה; מאז הקמתה לפני 5 שנים, גייסה מעל ל-350 מיליון דולר, ולפי הערכות סביר כי זהו סבב הגיוס האחרון של החברה בטרם תימכר או תצא להנפקה; היפו מוכרת ביטוח לבעלי בתים ודירות

עירית אבישר 13:1921.07.20

המוסדיים הישראלים נכנסים להשקעה בחברת האינשורטק היפו (Hippo) של היזמים הישראלים אסף וונד ואייל נבון. היפו השלימה בימים האחרונים גיוס של 150 מיליון דולר לפי שווי של 1.5 מיליארד דולר אחרי הכסף. הפעם, חלק משמעותי מהגיוס נעשה ע"י משקיעים ישראלים.

 

כלל ביטוח, בית ההשקעות פסגות, פועלים שוקי הון וחברת הביטוח היפנית MS&AD חברו לקרן ההון סיכון FinTlv, והקימו חברה ייעודית, שהשקיעה בהיפו 55 מיליון דולר, ותחזיק כעת קרוב ל-4% ממניות החברה. בנוסף, משתתפת בסבב הגיוס של היפו גם קרן הפינטק Ribbit ובעלי מניות נוכחיים בהיפו כמו קומקאסט ולאנר, וגופים נוספים.

 

 

מנכ"ל היפו אסף וונד מנכ"ל היפו אסף וונד צילום: Hippo Insurance

 

היפו ביצעה את הגיוס בין היתר על מנת שתוכל להוציא לפועל רכישה של חברת ביטוח ספינקר (Spinnaker), עימה עבדה עד כה בשיתוף פעולה, וכעת תשתלט עליה בתמורה ל-100 מיליון דולר. גיוס זה מתבצע שנה לאחר שהיפו גייסה 100 מיליון דולר לפי שווי של מיליארד דולר, כלומר שוויה נסק ב-50% בתוך שנה. בסך הכל גייסה היפו מעל ל-350 מיליון דולר מאז הקמתה לפני 5 שנים, ולפי הערכות סביר כי זהו סבב הגיוס האחרון של החברה בטרם תימכר או תצא להנפקה.

 

היפו עוסקת בביטוח בעלי בתים ודירות (מבנה ותכולה) בארה"ב. מדובר בשוק המגלגל למעלה מ-100 מיליארד דולר בשנה, וכזה שנשלט לאורך שנים ע"י מספר חברות מסורתיות. היפו מבצעת תהליך חיתום ומכירה של הביטוח באופן דיגיטלי, מה שמאפשר לה להציע מחיר אטרקטיבי במקרים רבים לעומת המחירים של החברות המסורתיות. כך היא מצליחה לקחת נתחי שוק מהחברות המסורתיות ולצמוח בעשרות אחוזים בשנה. היפו אמורה להגיע לפעילות בכל המדינות בארה"ב עד סוף השנה הבאה, ולפי הערכות את שנת 2020 היא תסיים עם פרמיות בהיקף של מעל ל-300 מיליון דולר.

 

אחת ממתחרותיה של היפו היא חברת למונייד - חברת אינשורטק ישראלית הפעילה בעיקר בארה"ב, ונחשבת לסיפור הצלחה. למונייד, שהונפקה בתחילת החודש נחשבת לאחת ההנפקות המוצלחות בוול סטריט שהיו השנה, והיא נסחרת כיום לפי שווי של מעל ל-4 מיליארד דולר. לאחר ההנפקה התברר שחברת הביטוח הראל השקיעה גם היא בלמונייד בסבב הגיוס הפרטי, והיא מחזיקה בחברה 1.3%, עליו היא מורווחת בעשרות אחוזים.

x