$
בורסת ת"א

אפולו פאוור הישראלית תתקין יריעות סולאריות על רכבי אאודי

החברה מיקנעם חתמה על מזכר הבנות עם יצרנית הרכב הגרמנית, שעשוי להוביל לייצור סדרתי של רכבים עם יריעות סולאריות בכלל רכבי קונצרן אאודי - כולל פולקסווגן, סקודה וסיאט; ייצור החשמל באמצעות היריעות יפחית את העומס ממערכת החשמל המקורית של הרכב

ליאור גוטמן 10:5021.07.20

חברת אפולו פאוור הישראלית תשלב את היריעות הסולאריות שלה בכלי הרכב של אאודי.

 

אפולו פאוור דיווחה הבוקר (ג') לבורסה על חתימת מזכר הבנות עם חברת הרכב הגרמנית לשילוב היריעות הסולאריות שלה בכלל כלי הרכב שמיוצרים על ידי החברה.

 

אפולו פאוור, שיושבת ביקנעם, מייצרת יריעות גמישות לייצור חשמל מהשמש, שאותן ניתן להניח על גבי משטחים שונים לרבות גגות ומכסי המנוע של כלי הרכב. ההסכם הנוכחי מרחיב את הפעילות שלה בתחום הרכב, זאת לאחר שבאוגוסט 2019 הודיעה החברה על הצלחה בבדיקת היתכנות חשמלית ומכנית ליישום היריעה הסולארית הגמישה שפיתחה החברה על גג רכב חשמלי מסוג רנו זואי (ZOE) - רכב עירוני חשמלי שמשווק באירופה ובישראל.

 

 

 

יריעה סולארית של אפולו פאוור יריעה סולארית של אפולו פאוור צילום: אפולו פאוור

 

 

לפי אפולו פאוור, ההסכם עשוי להוביל לכניסה לייצור סדרתי של הטמעת יריעות סולאריות החברה בכלל רכבי קונצרן אאודי בשנים עשר החודשים הבאים תיערך בחינה טכנולוגית להטמעת הטכנולוגיה על גבי מכסי המנוע וגגות כלי הרכב, כאשר ייצור החשמל הסולארי שם עשוי לשרת את המערכות השונות של הרכב ולהוריד את העומס ממערכת החשמל המקורית של הרכב.

 

 

רכב של אאודי רכב של אאודי צילום: אאודי

 

 

 

מה דעתך על מניית אפולו פאוור:
  •  
  •  
  •  
  •  
  •  
קנייה חזקה קנייה המתן מכירה מכירה חזקה

עם סיום הבדיקות, אמור להגיע שלב הפיתוח לפי אבני דרך שייקבעו מראש. השלב האחרון מתוכנן להיות "שלב הייצור הסדרתי", במסגרתו אאודי - או כל חברה אחרת בקונצרן, לרבות פולקסווגן, סקודה או סיאט - תזכה למעמד של "ראשון לשוק" (position market to first) למשך חודשים ספורים.

 

עודד רוזנברג, מנכ"ל אפולו פאוור, צוטט הבוקר באומרו ש"מזכר ההבנות עם אאודי נחתם לאחר ניסויים ראשונים משותפים עם צוותי אאודי בגרמניה. אנו שואפים להמשיך בשותפות עם קבוצה חזקה זו לשילוב הטכנולוגיה שפיתחנו בייצור רכבים סדרתי ובכמויות גדולות".

 

סטפני פוקס, מנכ"לית קונקט - מרכז החדשנות של קבוצת פולקסווגן בישראל - אמרה כי "מאז ההשקה של Konnect ב-2018, יזמנו 20 פרויקטי פיתוח עם סטארט-אפים ישראליים בנושאי הליבה הטכנולוגיים של קבוצת פולקסווגן. אחד הנושאים המרכזיים הוא הרכב החשמלי, הכולל השקעות בגובה של 30 מיליארד יורו לפיתוח 70 דגמים חשמליים והיברידיים עד שנת 2025. אנו שמחים שיכולנו ליזום ולתמוך בשיתוף הפעולה בין המותג שלנו אאודי לבין אפולו פאוור ובכך לתרום לחזון התחבורה הנקייה של קבוצת פולקסווגן. אנו מצפים להרחבת שיתוף הפעולה ושילוב הטכנולוגיה החדשנית של אפולו במותגים נוספים של קבוצתנו".
x