$
בורסת ת"א

ערך פיננסים גייסה 12.5 מיליון שקל - פסגות השקיע ונכנס לראשונה לתחום

בית ההשקעות מור השקיע 7.5 מיליון שקל והוביל את הגיוס שערכה חברת האשראי החוץ בנקאי במסגרת הקצאה פרטית של 20% מהמניות; בית ההשקעות פסגות ישקיעי 1.25 מיליון שקל ולאחר מימוש האופציה יחזיק ב-2.8% ממניות ערך פיננסים

צלי גרינברג 12:5320.07.20
חברת האשראי החוץ בנקאי ערך פיננסים דיווחה היום (ב') כי גייסה 12.45 מיליון שקל במסגרת הקצאה פרטית של כ-20% ממניותיה.

 

הגיוס הובל על ידי בית ההשקעות מור שהשקיע כ-7.5 מיליון שקל, וזוהי חברת האשראי החוץ בנקאי הציבורית השנייה שבה הוא מחזיק מניות, לצד חברת גיבוי אחזקות שבה מחזיק בית ההשקעות ב-6.91%.

 

לצד מור השתתפו בגיוס גם בתי ההשקעות פסגות, אשלים קפיטל מרקט מקבוצת מיטב דש, וקרן ההשקעות דנבר. עבור פסגות מדובר בהשקעה הראשונה בחברת אשראי חוץ בנקאי. בית ההשקעות ישקיע כ-1.25 מיליון שקל ולאחר מימוש האופציה יחזיק בכ-2.8% ממניות ערך פיננסים.

 

 

ראובן קפלן, מנכ"ל פסגות ראובן קפלן, מנכ"ל פסגות צילום: ענבל מרמרי

 

 

מיטב דש ישקיע סכום דומה ויחזיק בכמות מניות דומה בערך פיננסים, אך לו זוהי חברת האשראי החוץ בנקאי הציבורית השנייה בה הוא משקיע, לצד השליטה המשותפת לו עם עו"ד מיכה אבני בחברת פנינסולה, בה בית ההשקעות מחזיק ב-50.72% מהמניות. לצידם השקיעה קרן דנבר כ-1.3 מיליון שקל תמורת כ-3% מהמניות.

 

ערך פיננסים ציינה כי כ-10% ממניותיה הוקצו תמורת 4.8 מיליון שקל במזומן, במחיר של 28 שקל למניה, המהווה הנחה (דיסקאונט) של 25% על מחיר סגירת המניה אתמול, שהיה 37.41 שקל. עוד כתבה החברה כי כ-10% נוספים מהמניות מוקצים כאופציות, שימומשו במחיר של 45 שקל למניה.

 

רם צרפתי, בעל מניות ודירקטור בערך פיננסים, אמר לכלכליסט כי "קיבלנו הבעת אמון מצד כמה מהמוסדיים המובילים בישראל, והגיוס יאפשר לנו להגדיל את ההון של החברה, משום שהוא מקרב אותנו להון העצמי הנדרש לצורך הנפקת אג"ח".

 

סך המאזן של ערך פיננסים עמד על 61.15 מיליון שקל בסוף 2019, ומאז גדל בעשרות אחוזים.

 

העסקאות האחרונות של ערך פיננסים שפורסמו למשקיעים נגעו בתחומי הקנאביס והציוד הרפואי לקורונה. בתחילת משבר הקורונה בישראל נתנה ערך פיננסים מימון לחברת קנאביס לצרכי פנאי אמריקאית, שהתמזגה לוונטייז הציבורית. ערך פיננסים הלוותה לה אז כ-1.3 מיליון שקל, בעסקה המשקפת ריבית שנתית של 80%.
x