$
בורסת ת"א

נתג"ז גייסה חצי מיליארד שקל בשלב המוסדי

החברה הממשלתית זכתה לביקושים בהיקף של 1.4 מיליארד שקל; המחיר הנקוב ליחידה נקבע על 1,229 שקל לעומת מחיר מינימום במכרז שעמד על 1,185 שקל; המחיר שנקבע משקף תשואה שנתית של 0.33%

ליאור גוטמן 21:1819.07.20

חברת נתיבי גז הממשלתית (נתג"ז), שאחראית על פיתוח והולכת הגז בישראל, סיימה הערב (א') את השלב המוסדי בגיוס חוב שהיא מבצעת ובהיקף של כחצי מיליארד שקל. הגיוס בוצע דרך הרחבת סדרת ד' של החברה.

 

 

 

לפי החברה, במהלך הגיוס נרשמו ביקושים בהיקף של כ-1.4 מיליארד שקל, מה שהוביל לכך שהמחיר ליחידה נקבע על 1,229 שקל, לעומת מחיר המינימום במכרז אשר עמד על כ-1,185 ש"ח ליחידה. המחיר שנקבע משקף תשואה שנתית של 0.33%.

 

החברה ואיגרות החוב שלה מדורגות בדרוג ilAA+ בתחזית יציבה לחברה ע"י חברת מעלות S&P. איגרות החוב של החברה מדורגות בדירוג Aa1.il באופק יציב ע"י חברת מידרוג.

 

את ההנפקה הובילו רוסאריו שירותי חיתום, פועלים IBI, דיסקונט קפיטל ולידר הנפקות. את נתג"ז ליוו בתהליך יועציה הפיננסיים גורן קפיטל גרופ והיועצים המשפטיים ממשרד יגאל ארנון.

 

יושב ראש דירקטוריון נתג"ז, איתן פדן, סיכם ש"ההצלחת התהליך, במיוחד בתקופה מאתגרת שכזו, מהווה ביטוי נוסף לאיתנות והמקצועיות של החברה".

x