$
בורסת ת"א

בלעדי לכלכליסט

פסגות הוביל השקעה של 165 מיליון שקל בחברת האנרגיה אוגווינד

בית ההשקעות השקיע כ-120 מיליון שקל תמורת כ-7%-8% ממניות החברה במסגרת הקצאת מניות פרטית. יחד עם בית ההשקעות השקיעו גם המוסדיים: מיטב דש, אקסלנס, הלמן אלדובי, מור וגופים נוספים

צלי גרינברג 17:4419.07.20
בית ההשקעות פסגות הפך למשקיע העוגן בגיוס 165 מיליון שקל שביצעה חברת האנרגיה אוגווינד במסגרת הקצאה פרטית ל-כ-12% ממניותיה, ורכש כ-7%-8% ממניותיה תמורת כ-120 מיליון שקל, כך נודע לכלכליסט.

 

 

 

עוד נודע, כי הגיוס זכה לביקושי יתר ולצד פסגות השתתפו גם בתי ההשקעות מיטב דש, אקסלנס, הלמן אלדובי, מור וגופים נוספים. חברת אוגווינד גייסה כ-165 מיליון שקל מגופים מוסדיים; המניה צפויה להיכנס למדד ת"א 125 בעדכון הקרוב. את הגיוס ניהלה ווליו-בייס חיתום.

 

גת מגידו מנהלת ההשקעות הראשית בפסגות גמל גת מגידו מנהלת ההשקעות הראשית בפסגות גמל צילום: אולפן כלכליסט

 

 

מה דעתך על מניית אוגווינד:
  •  
  •  
  •  
  •  
  •  
קנייה חזקה קנייה המתן מכירה מכירה חזקה

חברת אוגווינד מפתחת טכנולוגיה לאגירת אנרגיה באמצעות אוויר דחוס. מוצר החברה נותן מענה לבעיה המרכזית של מעבר לאנרגיה המיוצרת ממקורות מתחדשים. אגירת החשמל המיוצר על ידי תאים פוטו-וולטאיים מאפשרת לשטח את עקומת ההיצע מול הביקוש ולהזרים חשמל לרשת גם בשעות הלילה בהן אין ייצור חשמל אך ישנה צריכת חשמל, ובכך להעביר חשמל מיותר הנוצר בשעות היום לשאר שעות היממה.

 

החברה, שנסחרת בשווי של כ- 1.78 מיליארד שקל, הבטיחה היום גיוס של כ- 165 מיליון שקל, במניות וכתבי אופציה פרטיים. המניה צפויה להיכנס למדד ת"א 125 בעדכון הקרוב באוגוסט.

 

לצד זאת, הודיעה היום אוגווינד גם על מו"מ מתקדם להתקשרות עם מפיץ בלעדי של מערכות ה-AirSmart בישראל.

 

גת מגידו, מנהלת ההשקעות הראשית בפסגות גמל, מסרה: "ההשקעה בחברה היא צעד נוסף במימוש האסטרטגיה של פסגות להשקיע בחברות חדשניות עם טכנולוגיה ייחודית ופורצת דרך, במקרה זה בדגש על תחום האנרגיה המתחדשת, לטובת השאת תשואות לעמיתי הגמל והפנסיה של פסגות. זיהינו בעסקה זו הזדמנות לחבור ליזמים מוכשרים עם חזון להוביל את אוגווינד לכדי חברה גלובלית בחזית הטכנולוגיה בתחום אגירת האנרגיה".

 

פלג פאר, מנכ"ל ווליו בייס חיתום, אמר לכלכליסט כי "אוגווינד ביצעה את הגיוס כדי לאפשר לעצמה לעמוד ביעדי הפיתוח הנדרשים לה להגעה ליעדיה העסקיים, והגיוס זכה לביקושים עודפים שמוכיחים שהבורסה היא מקור מצוין עבור חברות טכנולוגיה שיש להן מודל עסקי יציב וחזק".

 

 

 

x