$
בורסת ת"א

בלעדי לכלכליסט

דיסקונט קפיטל משקיעה 32 מיליון דולר באימג'סאט תמורת 17% מהמניות

המחזיקה הגדולה בספקית שירותי הצילום הלווייני היא קרן פימי, שתדולל לאחר העסקה ל-44% - תע"א תחזיק ב-38%; הרכישה נעשית לפי שווי של 187 מיליון דולר לאימג'סאט, יותר מכפול מהשווי שנקבע לה לפני שנתיים ושמונה חודשים, בעסקה עם פימי

גולן חזני 09:3916.07.20

השקעה גדולה לדיסקונט קפיטל: החברה הודיעה הבוקר (ה') כי תשקיע 32 מיליון דולר בחברת אימג'סאט (ISI), תמורת 17% מהמניות.

 

המחזיקה הגדולה קרן פימי תדולל לאחר העסקה ל-44% מהמניות והתעשיה האווירית תחזיק ב-38%. יתר המניות יוחזקו בידי מנהלים וגורמים אחרים. השווי שבו משקיעה דיסקונט קפיטל הוא יותר מכפול מהשווי שבו השקיעה פימי בחברה לפני שנתיים ו-8 חודשים בלבד. פימי רכשה אז 54% מהמניות בהשקעה של 40 מיליון דולר. כלומר בשווי חברה של פחות מ-80 מיליון דולר. הגיוס הנוכחי של אימג'סאט נעשה לפי שווי של 187 מיליון דולר.

 

הסכום שהחברה מגייסת נועד להשלים את מערך הלוויינים החדש של החברה, ה-EROS Next Generation, ולהעמיק את פעילות המחקר והפיתוח בתחומי הבינה המלאכותית והחלל החדש.

 

ISI מפתחת לוויינים מתקדמים. את ההשקעה הובילה מנכ"לית דיסקונט קפיטל הילה חימי-אלפרט, וסמנכ"ל ההשקעות חנוך פפושדו. זו ההשקעה הגדולה ביותר של דיסקונט קפיטל בשנים האחרונות.

 

בדיסקונט אומרים כי ההשקעה מהווה המשך לאסטרטגיה של דיסקונט קפיטל בזיהוי והשקעה בחברות בעלות טכנולוגיות יחודיות ופוטנציאל צמיחה משמעותי. דיסקונט הוא אחיד המשקיעים הגדולים בקרנות פימי השונות ומנכ"לית הבנק לילך טופילסקי אשר פרשה לפני כשנה ועברה לכהן כמנהלת-שותף בקרן.

 

גילון בק הוביל את הניהול באימג'סאט מטעם פימי ואת הכניסה שלה לתחומים חדשים. אימג'סאט מנוהלת ע"י נועם סגל.

 

 

הילה חימי-אלפרט הילה חימי-אלפרט צילום: רמי זרניגר

 

x