שימו לב, אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר. קראו עוד הבנתי
בורסת ת"א

בלעדי לכלכליסט

שלמה אליהו מכין תגובה תקיפה לברקת ובונה על מינוי שיעצבן אותו

בעל השליטה בחברת הביטוח מגדל בודק מהלכים משפטיים נגד הצעדים שנקטה נגדו רשות שוק ההון, ובוחן מינוי מיידי של מוטי רוזן לדירקטור; אתמול חשף כלכליסט שיו"ר הרשות משה ברקת הורה לאליהו לבחור בין תפקידו כיו"ר מגדל אחזקות או כדירקטור בחברה הבת מגדל ביטוח, ובכך למעשה מביא לסיום שלטונו של אליהו בחברה

גולן חזני 07:4516.07.20
שלמה אליהו צפוי להכין תגובה תקיפה למכתב החריף של הממונה על רשות שוק ההון משה ברקת. לכלכליסט נודע כי אליהו בוחן גם את מינויו המיידי של מוטי רוזן לדירקטור במגדל ביטוח, גם ללא מינויו ליו"ר. בנוסף בוחן אליהו מהלכים משפטיים נגד הצעדים שנקטה רשות שוק ההון נגדו.

אליהו ביקש באפריל השנה למנות את רוזן ליו"ר חברת הביטוח במקום ניר גלעד. ברקת בלם את המהלך והודיע לו כי גלעד לא יזוז ממקומו במהלך 2020. מינוי רוזן כדירקטור מן המניין יכול להציל מעט מכבודו של אליהו לקראת אפשרות מינויו בתחילת 2021 ליו"ר.

 

אתמול חשף כלכליסט כי ברקת שלח מכתב דרמטי לחברי דירקטוריון מגדל, ובו שם קץ למעשה לשלטון של אליהו בחברה כשהורה לו לבחור בין תפקידיו כיו"ר החברה האם מגדל אחזקות או דירקטור בחברה־הבת הפרטית מגדל ביטוח. סעיף 65 הוא כנשק יום הדין מבחינת המפקח על חברת הביטוח, המאפשר לו להתערב דרמטית בחברה שבה זיהה ניהול לא תקין. ברקת ציין שורה של אירועים שהובאו לידיעתו והעלו חשש לפעולה בניגוד לחובת האמונים בחברה. אלה כוללים, בין היתר, הקמת המטבחון, הדחת גלעד וראיון מועמדים לנושאי משרה בחברת הביטוח טרם דיון על אישור כהונתם בדירקטוריון.

 

ברקת מזכיר גם מתן הוראה ישירה למנהלת משאבי האנוש בחברה בנושא שכרה של עובדת שאינה בכירה בה; קיום דיונים מול בעלי תפקיד הכפופים למנכ"ל בנושא המבנה הארגוני של חטיבת הביטוח הכללי בחברה.

 

על החלפת חמישה מנכ"לים וארבעה יו"רים מתחילת 2013 ציין ברקת: "מגדל מאופיינת בחוסר יציבות משמעותי בשדרה הניהולית הבכירה שלה...מעקב של הרשות הצביעה על מספר אירועים המעידים על תפקוד לקוי של אליהו, בניגוד לחובות המוטלות עליו מכוח הוראות הדין". אליהו רכש את השליטה בקבוצה בשלהי 2012 מידי קבוצת ג'נרלי האיטלקית, לפי שווי חברה של כ־5.1 מיליארד שקל. שווי מגדל עמד אתמול על 2 מיליארד שקל לאחר שעלתה ב־6%.

x