$
שווקי חו"ל

ג'ק מא מכר מניות עליבאבא ב-8.2 מיליארד דולר

מייסד ענקית המסחר המקוון צמצם את אחזקותיו בחברה ל-4.8%; מא הודיע בעבר שבכוונתו למכור חלק ממניותיו בעליבאבא כדי לגייס כספים לארגוני הצדקה שלו, ופרש בשנה שעברה מתפקיד יו"ר החברה כדי להתמקד בנדבנות; בחודשים האחרונים תרם מא ציוד רפואי לבתי חולים בעולם כדי להילחם במגפת הקורונה

שירות כלכליסט 13:1013.07.20
מייסד עליבאבא ג'ק מא צמצם בשנה האחרונה את אחזקתו בחברה ל-4.8% מ-6.2%, ולפי מחיר המניה הנוכחי הרוויח מא מהמכירה 8.2 מיליארד דולר. כך נחשף בדו"ח השנתי שפרסמה החברה ביום שישי.

מא פרש בספטמבר מתפקידו כיו"ר ענקית המסחר המקוון על מנת להתמקד בעבודות נדבנות וצדקה. באופן כללי, מא התרחק מרוב הפעילות העסקית מאז נכנס לתפקיד היו"ר שהחליף אותו, דניאל זהאנג.

  

ג'ק מא, מייסד עליבאבא ג'ק מא, מייסד עליבאבא צילום: עמית שעל

 

 

 

עליבאבא לא חשפה את מחיר המכירה הממוצע למהלך של מא, אך מחיר המניה זינק בסביבות 40% מאז דיווח מא לפני שנה כי הוא מחזיק ב-6.2% מהחברה. הביצועים המוצלחים של המניה נובעים בין השאר מכך שהחברה דיווחה על צמיחה גבוהה מהתחזיות בהכנסות, על אף ההאטה הכלכלית שחווה סין. עליבאבא הרוויחה מכך שאנשים רבים יותר עברו לקניות מקוונות בשל התפשטות הקורונה.

 

מא תרם השנה מיליוני יחידות של ציוד מגן לבתי חולים ברחבי העולם, כולל ישראל, במסגרת המאמצים להילחם במגפת הקורונה. במסמכים שהוגשו לרשות ניירות ערך האמריקאית (SEC) באפריל שעבר, נכתב כי מא מתכוון למכור עד 21 מיליון מניות בתוך שנה כדי לגייס כספים לארגוני הצדקה שלו. עליבאבא נסחרת בבורסת ניו יורק במחיר של 261 דולר למניה.

x