$
בורסת ת"א

לאחר עיכוב הקורונה: ישראל קנדה השלימה את רכישת מנרב פרויקטים

ישראל קנדה רוכשת את החברה מידי מנרב לפי שווי של 574 מיליון שקל, סכום שימומן ברובו על ידי אשראי בנקאי והלוואת מוכר; לאחר השלמת העסקה תוכל הרוכשת למשוך ממנרב פרויקטים דיבידנד של 200 מיליון שקל

גולן חזני 10:2313.07.20

ישראל קנדה וחברת ראם השלימו את העסקה לרכישת חברת מנרב פרוייקטים מידי מנרב שבשליטת אברהם קוזניצקי. מנרב פרוייקטים תימחק מהבורסה בעקבות הרכישה ותהפוך לחברה פרטית שתיקרא ICR.

העסקה מתקיימת באמצעות מיזוג משולש הופכי ולפי שווי חברה של 574 מיליון שקל, מעט מעל השווי בבורסה שעומד על 560 מיליון שקל.

 

הרכישה תמומן מהלוואה בנקאית של 380 מיליון שקל שיעמיד בנק דיסקונט, הלוואת מוכר בהיקף 70 מיליון שקל והון עצמי של 124 מיליון שקל בלבד שיביאו לעסקה הרוכשות - ישראל קנדה שבשליטת ברק רוזן ואסי טוכמאייר, וחברת ראם שבשליטת רז עודד והאחים נקש. עודד ישמש יו"ר משותף יחד עם ברק רוזן.

 

ישראל קנדה תוכל למשוך דיבידנד של כ-200 מיליון שקל מקופת מנרב פרוייקטים, הפועלת בתחום הייזום למגורים. בכוונת החברה לסיים את הפרויקטים של מנרב שמצויים בביצוע, למכור את המלאי הקיים ולהשביח פרוייקטים אחרים. ברק רוזן ימונה כיו"ר מנרב פרוייקטים.

 

מנרב תרשום רווח הון של 40 מיליון שקל בעיסקה שנחתמה כבר בדצמבר אבל השלמתה נדחתה בשל משבר הקורונה.

 

 

 

מימין:  ברק רוזן ואסי טוכמאייר מימין: ברק רוזן ואסי טוכמאייר צילום: אריק סולטן

 

 

בעל השליטה במנרב אברהם קוזניצקי אמר בעקבות העסקה כי: "מדובר בעסקה שמניבה לנו רווח הון מהותי, תזרים מזומנים משמעותי ומפחיתה מאוד את המינוף של מנרב. משכך, העסקה מחזקת עוד יותר את חוסנה וגמישותה הפיננסית של החברה שגם קודם לה נהנתה מיתרות נזילות גבוהות.

 

אחריה נמשיך לפעול במסגרת מנרב אחזקות לפיתוח תחומי פעילות הליבה של הקבוצה, ובכלל זה פיתוח ממוקד של פעילות הייזום למגורים וליהנות מהמותג החזק של "מנרב" בשווקים אלה, תוך ניצול הזדמנויות שתקופה מאתגרת זו עשויה לזמן"

 

מנכ"ל ICR יהיה מורדי שבת, שבשנתיים האחרונות שימש כמנכ"ל הפעילות של קסטרו בארה"ב, ולפני כן ניהל את קבוצת גינדי.

 

משרדי עורכי הדין ישראל שמעונוב וגולדפרב זליגמן ייצג בעסקה את הרוכשים, משרד ש. הורביץ ייצג את מנרב ועוה"ד אסף אנגלרד ואורי ששו, ממשרד המבורגר עברון, ייצגו את בנק דיסקונט. 

 

 

מורדי שבת מורדי שבת

 

x