$
בורסת ת"א

פרסום ראשון

עסקה ראשונה לקרן התשתיות אלומה של אורי יוגב

הקרן שהקים יוגב - לשעבר מנהל רשות החברות - רוכשת את חברת האחזקות תיבר, המקימה ומפעלי אתרי תקשורת אלחוטית המושכרים לחברות סלולר; אלומה תשלם 40 מיליון שקל ותזרים לתיבר 10 מיליון שקל נוספים

גולן חזני 11:2612.07.20
עיסקה ראשונה לקרן התשתיות אלומה, שהוקמה ע"י מנהל רשות החברות לשעבר אורי יוגב. אלומה הודיעה הבוקר כי חתמה על הסכם לרכישת 85% מחברת האחזקות תיבר.  

תיבר מחזיקה בחברות טי.אמ מגדלי תקשורת ועוגנים בירוק. מגדלי תקשורת מקימה ומפעילה אתרים לתקשורת אלחוטית המושכרים לחברות הסלולר ומחזיקה ב-65 אתרים כאלה. מדובר בסוג של נדל"ן מניב - החברה הישראלית הגדולה ביותר בתחום היא טאואר ויז'ן שפעילה בהודו בעיקר. במרבית האתרים של מגדלי תקשורת מותקן ציון של יותר מחברת סלולר אחת, ושכר השימוש מעודכן בהתאם.

 

אלומה תשלם עבור המניות כ-40 מיליון שקל לדודי אסרף, הבעלים שהקים את החברה ומבצע את האקזיט, ותזרים פנימה 10 מיליון שקל נוספים. ההזרמה מיועדת לרכישת אתרי תקשורת והיערכות לדור 5. בקרן מעריכים שקיים מחסור של מאות אתרי תקשורת בארץ מאז רפורמת כחלון, ובכוונתה להתרחב בהתאם.

 

אלומה היא מעין קרן ריט שהוקמה ע"י אורי יוגב ומנוהלת ע"י ינון יוגב (אין קשר משפחתי). בכוונת הקרן להיות קרן סחירה בהסדרת ריט וליהנות ממכלול ההטבות להן זכאית קרן כזו, בדומה לקרנות אחרות שהוקמו, בראשן קרן ג'נריישן קפיטל.

 

אורי יוגב שימש עד לפני כשלוש שנים מנהל רשות החברות והוביל את הרשות להנעה של מספר הפרטות של חברות ממשלתיות, לפני שפעילותו נעצרה בעקבות עימות עם שר האוצר משה כחלון. יוגב שמונה בתקופת יאיר לפיד הקים את נבחרת הדירקטורים שמונו בחברות הממשלתיות. ינון יוגב עמד עד לאחרונה בראש מחלקת מימון פרויקטים ותשתיות במשרד ברנע.

 

אורי יוגב אורי יוגב צילום: צביקה טישלר

x