$
בורסת ת"א

גילת מתכוונת לתבוע את קומטק: "שתשלים את המיזוג או תשלם פיצוי של מאות מיליוני דולרים"

חברת תקשורת הלוויינים הישראלית טוענת שהענקית האמריקאית מנסה להימנע מההתחייבות שלה למיזוג בעקבות ירידה בביצועים שלה בעצמה, אך בניסיון להפיל את האשמה על גילת; בשבוע שעבר ביקשה קומטק מבית המשפט בדלאוור להצהיר שגילת הפרה את תנאי העסקה, כך שקומטק יכולה לסגת מהרכישה ב-577 מיליון דולר

שיר רייטר 08:5612.07.20

גילת מתכוונת להגיש תביעה שכנגד ולדרוש שבית המשפט יחייב את קומטק להשלים את הסכם המיזוג איתה, או לשלם לה פיצוי של מאות מיליוני דולרים. חברת תקשורת הלוויינים שבשליטת קרן פימי טוענת שענקית הטלקום האמריקאית קומטק מנסה להתחמק מעסקת המיזוג, בעקבות ירידה חדה בביצועים של קומטק עצמה. 

גילת פירסמה הבוקר (א') את ההודעה על התביעה שכנגד, לאחר שבשבוע שעבר הגישה קומטק תלונה נגד גילת לבית המשפט בדלאוור. החברה האמריקאית ביקשה פסק דין הצהרתי שקובע כי גילת חוותה "פגיעה משמעותית" בעקבות מגפת הקורונה, שמאפשרת לקומטק לסגת מההסכם שלפיו היא תרכוש את גילת ב-577 מיליון דולר. עוד ביקשה קומטק בתביעתה שבית המשפט יצהיר כי אם גילת ביצעה פעולות מסוימות הקשורות לעסקיה של גילת או של קומטק ברוסיה - הדבר מהווה הפרה של תנאי ההסכם בין שתי החברות ומאפשר לקומטק לבטל את המיזוג. 

  צילום: צביקה טישלר

 

 

גילת דחתה את ההאשמות של קומטק, וטענה בהודעתה הבוקר שהתלונה של קומטק אינה אלא "ניסיון להימנע מהתחייבותה החוזית הברורה לרכוש את גילת, וזאת בשל ביצועיה המידרדרים במהירות של קומטק עצמה".

 

עוד טענה גילת כי הצעדים שנוקטת קומטק מובילים לנזק כספי משמעותי עבור החברה הישראלית, שצפוי להגיע למאות מיליוני דולרים אם המיזוג יתבטל. ביום חמישי צנחה מניית גילת ב-16.3% בבורסת תל אביב לשווי שוק של כ-970 מיליון שקל.

 

גילת האשימה את קומטק בהפרה מכוונת של תנאי ההסכם בין השתיים, במטרה לגרום לכך שרשות ההגבלים העסקיים ברוסיה (FAS) לא תיתן את אישורה בזמן, ובכך להפיל את העסקה. גילת הדגישה שהיא עצמה לא הפרה את תנאי המיזוג ולא ניסתה להתערב בבקשה שהגישה קומטק ל-FAS, בניגוד להאשמות שהפנתה כלפיה החברה האמריקאית בתביעה שהגישה לבית המשפט בדלאוור.

 

חברת גילת הישראלית מפתחת, מייצרת ומשווקת תחנות לווין זעירות לתקשורת. בעלות המניות העיקריות בגילת הן קרן פימי של ישי דוידי שמחזיקה ב-33.9% מהחברה וחברת מבטח שמיר שבשליטת מאיר שמיר שמחזיקה ב-9.7%.

 

החברה פועלת כרגע תחת ניהולו של עדי צפדיה, שמשמש כמנכ"ל זמני לאחר שהמנכ"ל יונה עובדיה פרש מתפקידו במפתיע לפני פחות משבועיים.

x