שימו לב, אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר. קראו עוד הבנתי
שוקי חו"ל

גיליאד: התרופה שלנו לקורונה מורידה ב-62% את הסיכון למוות בקרב חולים קשים

בחברת התרופות ציינו כי הממצאים החדשים ילוו במחקרים נוספים בהמשך; בסוף יוני פורסם כי גיליאד הודיעה שתגבה מהממשל האמריקאי וממדינות מפותחות אחרות 390 דולר עבור בקבוקון של התרופה - מדובר בתשלום של 2,340 דולר לטיפול של חמישה ימים

נועם לנדמן 16:3810.07.20

יצרנית התרופות גיליאד סיינס (Gilead Sciences) דיווחה כי התרופה שלה רמדסיביר (remdesivir) לטיפול בנגיף הקורונה מורידה את הסיכון למוות בקרב החולים הקשים ב-62%. בחברה ציינו כי הממצאים החדשים ילוו במחקרים נוספים בהמשך.

 

"אנו מרחיבים את ההבנה שלנו בתועלת של התרופה, וכדי לקדם את השימוש בתרופה אנו משתפים מידע עם עולם המחקר ומעדכנים את החוקרים במהירות הרבה שניתן", כך ציינו בחברה.

 

 

רמדסיביר של גיליאד רמדסיביר של גיליאד צילום: רויטרס

 

בסוף יוני פורסם כי גיליאד הודיעה שתגבה מהממשל האמריקאי וממדינות מפותחות אחרות 390 דולר עבור בקבוקון של התרופה. מדובר בתשלום של 2,340 דולר לטיפול של חמישה ימים.

 

ע"פ הצהרה שרסמה בסוף יוני, גיליאד תציע את המחיר הזה למדינות מפותחות ברחבי העולם, על מנת לייצר מודל של מחיר אחיד שימנע את הצורך לנהל מו"מ פרטני מול כל מדינה, דבר שעלול לעכב את תהליך קבלת התרופה.

 

רמדסיביר היא אחת התרופות הראשונות שנכנסה לשימוש עבור טיפול בקורונה. היא קיבלה במאי אישור לשימוש חירום מהממשל האמריקאי, זאת לאחר שניסוי מצא שהתרופה האיצה את תהליך ההתאוששות והשחרור של החולים המאושפזים בבתי החולים בארבעה ימים.

  

x