$
שווקי חו"ל

ברקשייר האת'ווי רוכשת נכסי צנרת ואחסון גז טבעי ב-9.7 מיליארד דולר

העסקה הראשונה של באפט מאז החלה מגיפת הקורונה: ברקשייר רוכשת את הנכסים מספקית שירותי האנרגיה דומיניון אנרג'י - תשלם 4 מיליארד דולר במזומן ותיקח על עצמה חוב של 5.7 מיליארד דולר; המהלך יקפיץ את נתח השוק של ברקשייר בפעילות צנרת הגז הבין מדינתית בארה"ב, מ-8% ל-18%

שירות כלכליסט 07:5006.07.20
רכישה ראשונה של באפט מאז החלה מגיפת הקורונה בארה"ב: ברקשיר האת'ווי של וורן באפט רוכשת את צנרת הגז הטבעי ואתרי אחסון הגז הנוזלי של ספקית שירותי האנרגיה Dominion Energy. ברקשייר תשלם עבור הנכסים סכום של 4 מיליארד דולר במזומן ותקבל על עצמה את החוב של חברות הנכסים בסכום של 5.7 מיליארד דולר. 
העסקה תרחיב את דריסת הרגל של ברקשייר בסקטור הגז הטבעי והיא תהיה אחראית על הובלת 18% מהגז הטבעי בצנרת הבין מדינתית בארה"ב, מול נתח שוק של 8% כיום. הרכישה (שמותנית באישורים רגולטוריים, שסביר שיתקבלו) צפויה לצאת לפועל ברבעון הרביעי.

 

באסיפת בעלי המניות בחודש מאי הודיע באפט שברקשייר יושבת על קופת מזומנים של 137 מיליארד דולר (הסכום הגבוה מאז ומעולם בברקשייר) ושהחברה לא מזהה הזדמנויות מתאימות להשקעה - למרות הנפילות בשווקים. "לא עשינו כלום כי לא ראינו שום דבר אטרקטיבי, אם היינו רואים משהו שאנחנו אוהבים, היינו עושים משהו, זה יום אחד יקרה".

 

באפט באפט צילום: בלומברג

 

אלה הנכסים שרוכשת ברקשייר בעסקה הנוכחית: 100% מהמניות בחברות Dominion Energy Transmission, Questar Pipeline, ו-Carolina Gas Transmission; 50% ממניות Iroquois Gas Transmission System; 25% ממניות Cove Point LNG, ספקית שירותי אחסנה ליבוא ויצוא של גז נוזלי – אחד משישה ה'טרמינלים' היחידים בארה"ב לשירותים אלה.

  

עבור דומיניון, העסקה משקפת מעבר להתמקדות באספקת שירותי חשמל ירוק (סולארי, תחנות רוח ופעילות גז טבעי חלקית) – 90% מהרווח התפעולי שלה, לאחר השלמת העסקה, יגיע משירותי החשמל שהיא מספקת ל-7 מיליון לקוחת במדינות וירג'ינה, דרום קרוליינה, יוטה ואוהיו.

x