$
בורסת ת"א

תשובה ממשיך לממש: מוכר 37% מאלעד קנדה ב-166 מיליון דולר

אלעד גרופ, זרוע הנדל"ן הפרטית של תשובה, תעניק למוכרות - פלאזה סנטרס הקנדית וארג'נט ונצ'רס האמריקאית - אופציה לרכישת יתרת 63% ממניות אלעד קנדה. במקרה של מימוש האופציה, התמורה תגיע ל-449 מיליון דולר

גולן חזני 09:4305.07.20
יצחק תשובה ממשיך לממש את עסקיו הפרטיים. הבוקר מודיעה אלעד גרופ, זרוע הנדל"ן הפרטית של תשובה באמריקה הצפונית כי חתמה על מזכר כוונות למכירת 37% ממניותיה של אלעד קנדה, החברה הבת, לקבוצת משקיעים בראשות פלאזה פרטנרס הקנדית - התמורה בעסקה תעמוד על 225 מיליון דולר קנדי, כ-166 מיליון דולר ארה"ב.  

על המגעים למכירת אלעד קנדה פורסם לראשונה בכלכליסט, אבל תשובה בוחר למכור רק מעט יותר משליש ממניות החברה בעיסקה מורכבת שבה ניתנת לקבוצת הרוכשים אופציה עתידית לרכישת יתרת 63% המניות. הרושים הם כאמור Plaza Partners הקנדית ו-Argent Ventures האמריקאית. מעבר למניות אלה הן ירכשו גם את 100% מהזכויות בנכסי San Michelle ו- Colonnade at Sawgrass של אלעד גרופ.

 

בתמונת הרכישה היו גם קבוצת ב.ס.ט הישראלית בראשות עלא טאנוס, וכן ג'ורג' חורש. אולם היו אלה גופים אמריקנים וקנדים שהסכימו לשלם את המחיר הגבוה ביותר, המשקף שווי של 608 מיליון דולר קנדי לאלעד קנדה. המחיר משקף את הונה העצמי של החברה שעומד על 605 מיליון דולר קנדי (כ-449 מיליון דולר).

 

לרוכשים ניתנה אופציית רכישה (Call) ולמוכרים אופציית מכירה (Put) לרכישת יתרת 63% מניות החברה. אופציית הקול של הרוכשים היא ל-30 חודש ואופציית הפוט של אלעד היא כעבור 18 חודשים בשלוש מנות רבעוניות ואחרי פרעון אגרות החוב של החברה.

 

העיסקה איננה כוללת את הזכויות במספר נכסים של אלעד קנדה ביניהם בלוק C של פרויקט Emerald City וכן את זכויות החברה בשטחי המסחר (Retail) בבלוק 1,2 ו-5 בפרויקט Galleria.  אלעד עשויה לקבל גם עד 100 מיליון דולר נוספים כתשלומים מותנים, בגין הגדלת זכויות בנייה וגידול ברווחים בפרויקטים Galleria ו- Lansing. סך התמורה עבור מלוא המניות אם וכאשר ימומשו האופציות היא כאמור 608 מיליון דולר קנדי.

 

פלאזה פרטנרס פועלת בעיקר במטרופולין טורונטו וארג'נט ונצ'רס האמריקנית פועלת בפיתוח נכסי נדלן בארה"ב.

 

תשובה תשובה צילום: אייל טואג

x