$
בורסת ת"א

רובוגרופ נוסקת השבוע ב-100%; מרחיבה פעילות עם לגו העולמית

חברת מערכות ההדרכה בתחום הרובוטיקה סוחטת היטב את הקורונה - תגביר את שיתוף הפעולה עם אימפריית משחקי החשיבה הדנית, באמצעות שילוב תוכן לימודי ברובוט וירטואלי חדש; בסוף חודש מרץ השנה חתמה עם אמזון על שת"פ דומה ללמידה מקוונת; מניית רובוגרופ ממריאה ב-400% מתחילת השנה

נועם לנדמן 15:0901.07.20

חברת תוכנת הרובוטיקה רובוגרופ, הנסחרת בבורסת ת"א, הכפילה בארבעה ימי המסחר האחרונים את שווי השוק שלה ל-433 מיליון שקל. רק אתמול זינק מחיר המניה ב-34%, וביום שני ב-41%.

 

אמש דיווחה רובוגרופ, בראשות המנכ"ל יורם דויטש, כי תרחיב באמצעות החברה הבת קודרז CoderZ טכנולוגיות את שיתוף הפעולה שלה עם לגו העולמית. במסגרת ההסכם החדש בין הצדדים, קודרז תשלב תוכן לימודי ברובוט הווירטואלי החדש (שמו spike prime) של לגו, שפותח לשוק החינוך העולמי. קודרז פיתחה בעבר פלטפורמה ללימודים מרחוק בתחום שקרוי STEM, ללימודי מקצועות הטכנולוגיה. 

 

 

רובוט לגו רובוט לגו צילום: Lego

 

על כן, לגו תקדם באופן ישיר, ודרך רשת המפיצים העולמית שלה, את פלטפורמת קודרז המכילה בתוכה את רובוט הלגו הווירטואלי ללימוד מקוון של קורס STEM. בשלב הראשון של הסכם שיתוף הפעולה, וכחלק ממענה לגו להשפעה של מגיפת הקורונה על מערכות החינוך העולמיות, יוצע הקורס ללא עלות למשך כחודשיים.

 

לאחר החודשיים הראשונים, יוצע הקורס בתשלום כחלק ממערך פתרונות חדש של לגו העולמית המשלב לימוד מקוון הכולל את קודרז ורובוט הלגו. פתיחת הגישה לתלמידים ולמורים בעולם צפויה להתבצע במהלך החודש הקרוב.

 

כבר ב-2017 דיווחה רובוגרופ כי חטיבת הלימוד של חברת לגו (Lego education) הודיעה לשותפיה המסחריים, המשווקים את מוצריה בעולם, כי סביבת הלמידה המקוונת של קודרז, תואמת את מוצר הרובוט הלימודי הקודם שלה - EV3 שמו.

 

האפשרות של קודרז לשלב בתוכן הלימודי את הרובוט של לגו - בתוקף עד לסוף יוני 2023, או מועד מאוחר יותר כפי שיוסכם בין הצדדים. נכון למועד זה, אין בידי החברה יכולת להעריך את כמות המשתמשים והיקף התשלומים שיתקבלו בגין שיתוף פעולה זה.

 

כך או כך, ההסכם כולל שיתוף פעולה ארוך טווח בין לגו לקודרז, כשמעבר לשלב הראשון שצוין קודם, קודרז תיבחן פיתוח תכנים מקוונים נוספים המבוססים תחילה על רובוט הלגו.

 

בסוף חודש מרץ השנה, אז עמד שווי השוק של רובוגרופ על 50 מיליון שקל, חתמה החברה על חוזה עם לא אחרת מאשר אמזון. על פי ההסכם, הענקית האמריקאית תשתמש במערכת ללמידה מרחוק בתחום הרובוטיקה והמחשוב של החברה הישראלית. בעקבות התפרצות הקורונה חיפשה אמזון פלטפורמה שתכלול הן תוכן והן את היכולת הטכנולוגית ללמידה מרחוק. לאחר הדיווח על ההסכם ב-23 למרץ זינקה מניית רובוגרופ ב-50%.

x