$
שווקי חו"ל

גוף יעוץ לבעלי המניות בטסלה: "הדיחו את אלון מאסק מהדירקטוריון'"

חברת היעוץ למוסדיים Pirc דורשת להדיח את המנכ"ל באסיפה הכללית שתיערך ב-7 ביולי: "חברי הדירקטוריון העניקו לעצמם חבילת תגמול מוגזמת על חשבון החברה - ההתבטאויות של מאסק בטוויטר גרמו סיכון מיותר למוניטין של טסלה ועלו לה מיליוני דולרים"; מאסק צפוי לקבל בשנים הבאות בונוס שעשוי להגיע ל-54.6 מיליארד דולר

שירות כלכליסט 08:3201.07.20

אם אלון מאסק יודח מדירקטוריון טסלה? חברת היעוץ למוסדיים פירק (Pirc) קוראת לבעלי המניות להדיח את המנכ"ל והמייסד מאסק מדירקטוריון החברה באסיפה הקרובה שתיערך ב-7 ביולי.  חברת היעוץ, שנחשבת למשפיעה מאד, מציגה שני נימוקים לעמדתה - הבונוס המוגזם שהדירקטוריון החליט להעניק למאסק, וההתנהלות חסרת האחריות שלו ברשתות החברתיות. 

 

בחודש מרץ אישרה האסיפה הכללית של טסלה, בהמלצת הדירקטוריון, תוכנית בונוסים חדשה ועצומה למנכ"ל מאסק בסכומים של עשרת מיליארדי דולרים. הסכום המקסימאלי אותו יכול לקבל מאסק לפי התוכנית, 54.6 מיליארד דולר, מותנה בכך ששווי השוק של טסלה יגיע ל-650 מיליארד דולר ב-10 השנים הבאות. תוכנית הבונוסים הזו, הגדולה ביותר שנרשמה אי פעם בוול סטריט, אושרה על ידי בעלי המניות למרות התנגדול של הגופים המייעצים.

 

מה דעתך על מניית TESLA INC:
  •  
  •  
  •  
  •  
  •  
קנייה חזקה קנייה המתן מכירה מכירה חזקה

"חברי הדירקטוריון, בהם אלון מאסק, העניקו לעצמם חבילת תגמול מוגזמת שמעשירה את הדירקטורים על חשבון החברה", נאמר בהודעת פירק. חברת היעוץ קוראת גם להדחת יושבת הראש רובין דנהולם (Robyn Denholm), בשל תפקידה כחברת ועדת התגמולים שהמליצה על הבונוס שיקבל מאסק.

 

עוד טוענת פירק ההתבטאויות מעוררות המחלוקת של מאסק בטוויטר עלו לטסלה מיליוני דולרים ומעבר לכך – "הן גרמו סיכון מיותר למוניטין של החברה".

 

מניית טסלה זינקה אתמול ב-7% בנאסד"ק לשווי שיא של 200.17 מיליארד דולר והיא קרובה לעבור את טויוטה כמניית הרכב בעלת שווי השוק הגבוה בעולם - טויוטה נסחרת בניו יורק בשווי שוק של 203.67 מיליארד דולר. מתחילת 2020 נסקה מניית טסלה ב-158% ובסיכום של שנה לאחור קפצה טסלה ב-381%.

 

מאסק מאסק צילום: רויטרס

 

x