$
בורסת ת"א

קבוצת חיפה מחליפה את הסכם אספקת הגז מתמר בעסקה עם לווייתן

הקבוצה חתמה על הסכם עם לווייתן בעסקה של 5 שנים ועבור תמורה מוערכת של 55 מיליון שקל; המנכ"ל מוטי לוין: "זהו שלב נוסף בתכנית ההרחבה של קבוצת חיפה, תוכנית שתביא בשורה לנגב ותוסיף משרות רבות שיהוו מקור פרנסה למאות משפחות בדרום"

ליאור גוטמן 17:5130.06.20

קבוצת חיפה (לשעבר חיפה כימיקלים) חתמה היום (ג') על הסכם לרכישת גז טבעי ממאגר לווייתן. במסגרת ההסכם קבוצת חיפה תקבל כ-300 מיליון מ"ק גז טבעי לתקופה של כ-5 שנים.

 

היקף ההסכם נאמד בכ-55 מיליון דולר לכל התקופה והוא מחליף הסכם קודם עם מאגר תמר. בשותפות לווייתן טוענים שמדובר בהסכם הארבעה עשר שנחתם במשק המקומי, והוא מצטרף לשני הסכמי העוגן של המאגר עם יצוא הגז למצרים ולירדן. לטענת יוסי אבו, מנכ"ל דלק קידוחים, הגז מלווייתן יאפשר הורדת עלויות היצור במשק הישראלי, וחיזוק התחרותיות של מפעלים כחול-לכן בשוק הגלובאלי.

 

קבוצת חיפה הוקמה לפני 54 שנים והיא מתמחה בייצור פתרונות טכנולוגיים לחקלאות בתחום הדשנים המיוחדים. לחברה פעילות ב-100 מדינות באמצעות 16 חברות בנות. לאחרונה הרחיבה החברה את פעילותה במישור רותם והודיעה על תוכנית השקעות להכפלת כושר הייצור במפעלה בהיקף כספי של כ 1.2 מיליארד שקל.

 

 "זהו שלב נוסף בתכנית ההרחבה של קבוצת חיפה, תוכנית שתביא בשורה לנגב ותוסיף משרות רבות שיהוו מקור פרנסה למאות משפחות בדרום", מסכם מוטי לוין, מנכ"ל קבוצת חיפה.

 

 

לווייתן לווייתן צילום: אלעד גרשגורן

x