שימו לב, אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר. קראו עוד הבנתי
בורסת ת"א

בלעדי לכלכליסט

העמדה המקורית של אנטרופי: תנאי השכר של מנכ"ל עדיקה החדש מוגזמים

חברת הייעוץ כתבה כי חבילת התגמול שמוצעת לרועי הסל - עלות שכר שנתית של כמיליון שקל ומענק של 1.63 מיליון שקל - נמצאת באחוזון גבוה ביחס לחברות דומות, בעוד ביצועי החברה ממוקמים באחוזון בינוני; לאחר שיחה עם נציגי עדיקה, החליטה אנטרופי לתמוך בתנאים שיובאו לאישור השבוע

אורנה יפת 13:1729.06.20

חברת הייעוץ אנטרופי התנגדה להענקת התגמול החריג שמבקשת עדיקה לתת לרועי הסל, בתפקידו כמנכ"ל החברה. בעקבות לחץ מצד חברת האופנה שבשליטת קבוצת גולף וכלל תעשיות, ובשל מצבה הקשה של החברה החליטה אנטרופי לשנות את המלצתה ולתמוך בבקשה להעניק תגמול חריג למנכ"ל חברת האופנה.

 

קבוצת גולף, בבעלות כלל תעשיות של לן בלווטניק, מינתה את רועי הסל למנכ"ל עדיקה ב-10 במאי, לתקופה של שנה עם אופציה להארכה ל-12 חודשים נוספים. עלות שכרו השנתית של הסל לחברה עומדת על כמיליון שקל והוא זכאי למענק הוני בגובה 1.63 מיליון שקל.

 

אסיפת בעלי המניות של עדיקה, שאמורה לאשר את תנאי הכהונה של רועי הסל, נדחתה כבר מספר פעמים. התאריך המקורי של האסיפה נקבע ל-21 ביוני 2020. לאחר מכן נדחתה האסיפה ל-25 ביוני ולאחר דחייה נוספת נקבעה ל-2 ביולי.

סניף של עדיקה סניף של עדיקה צילום: קמילה סימון

 

 

הסל קיבל מעדיקה תנאי העסקה חורגים, שעל פי הערכות ניתנו כדי לגרום לו להכנס לתפקיד מנכ"ל החברה לאחר המצוקה אליה נקלעה עם עזיבת שורת הבכירים והמייסדים, בתקופת משבר הקורונה. הסל קיבל אופציות בגובה 5% מחברת עדיקה, שתקופת ההבשלה שלהן היא שנה אחת בלבד. זאת בחריגה ממדיניות התגמול של החברה, הקובעת כי תקופת ההבשלה של אופציות לבכירים עומדת על שלוש שנים.

 

במסמך חוות דעת מטעם אנטרופי, אשר הגיע לידי כלכליסט, הביעה חברת הייעוץ מורת רוחה וביקשה להסב תשומת לב לשכרו של המנכ"ל: "בבחינתנו את שכר המנכ"ל וביצועי חברות דומות בגודלן בענף המסחר ושירותים, מצאנו כי סך חבילת התגמול המוצעת למר הסל ממוקמת באחוזון 92% ביחס לחברות המדגם, וזאת לעומת האחוזון המאפיין את ביצועי החברה אשר עומד על כ-47% בלבד ביחס לאותן החברות".

 

בהמשך כתבה אנטרופי: "משיחה שקיימנו עם נציגי החברה הוצגו בפנינו הקשיים הרבים בה החברה נמצאת עקב משבר הקורונה, ובשל גל התפטרות של בכירים רבים בחברה ביניהם מנכ"ל ומשנה למנכ"ל החברה, מספר סמנכ"לים ומספר דירקטורים, אשר היוו חלק מרכזי מהידע וההתפתחות של החברה.

 

כמו כן, נציגי החברה הסבירו לנו את החשיבות הרבה במינויו ושימורו של מר הסל כמנכ"ל החברה וזאת לאור הרקע העשיר שלו בענף, בניהול חברות, ובקשרים עם ספקים מחו"ל בדגש על סין.

 

"על כן אנו רואים לנגד עינינו את צרכי החברה בשעה קשה זו ולאור האתגרים העומדים לפתחה של החברה ובשים לב להיותו של הסל נושא משרה שכיר, בעקבות כך ומתוך שיקול דעת אנו בוחרים לשנות את המלצתנו ולתמוך בהצעתם על מנת לסייע להם לעשות את הצעדים הנדרשים לצרכי שיקום ושימור הידע והפעילות בחברה, וזאת אף בניגוד לחריגה ממדיניותנו בנושא התגמול ההוני".

 

עוד ציינה אנטרופי, כי תבחן בהמשך שוב את תנאי השכר של הסל בעדיקה במידה וכהונתו תתחדש. הסל לא זכאי למענק שנתי תלוי ביצועים, לפחות עד לחידוש תנאי כהונתו (ככל ויחודש לאחר 12 או 24 חודשים ממועד המינוי ב-10 במאי 2020). "ככל ויחודשו תנאי הכהונה ויוגשו לאישור האסיפה הכללית, אנו נבחן את תנאיו בחדש בהתאם למצבה של החברה ובהתאם למדיניות התגמול של החברה", ציינה אנטרופי.

 

מינוי בזק לאחר התפטרות של שורת בכירים

 

עדיקה נאלצה למנות את הסל במינוי בזק, לאחר שבאפריל התפטר מנכ"ל החברה והמייסד דדי שוורצברג בעקבות סכסוך עם בעלות השליטה בעדיקה, קבוצת גולף וכלל תעשיות. אחריו התפטרה שורת הבכירים בחברה ביניהם משנה למנכ"ל, מנהלת האופנה, סמנכ"ל הקריאייטיב, מנהל הטכנולוגיות ולאחר מכן גם סמנכ"ל הכספים, היועצת המשפטית, סמנכ"לית התפעול.

 

החברה ציינה כי "מתן הודעות ההתפטרות של השדרה הניהולית בחברה (כמעט בשלמותה), בשיאו של משבר התפשטות נגיף הקורונה, יצר שינויים דרמטיים והיה עלול להשפיע מהותית (שלא לומר גורלית) על המשך פעילותה של החברה".

 

בבקשה למנות את הסל, ציינה החברה כי דירקטוריון החברה ראה "חשיבות יתרה בגיוס מנכ"ל בעל כישורים העשויים להביא לתרומה משמעותית להצלחת החברה, עמידה ביעדים והמשך קידום אסטרטגיית החברה, והכל בשים לב לנסיבות המיוחדות שקדמו למינויו, והאתגרים איתם צפויה החברה להתמודד".

 

רועי הסל רועי הסל צילום: Chris Thorn

 

x