$
בורסת ת"א

בלעדי לכלכליסט

נכסים ובניין בדרך החוצה מהמדדים בבורסה - אלשטיין הגדיל את אחזקותיו בחברה

דיסקונט השקעות שבשליטת אלשטיין רכשה נתח של 3% בנכסים ובניין תמורת כ-40 מיליון שקל ועלתה לאחזקה של 72% בחברת הנדל"ן - בכך ירדו אחזקות הציבור מהסף המינימלי הנדרש להשתייכות למדדים. לפי הערכות בשוק, הירידות הצפויות בהמשך, לאחר יציאת קרנות הסל, ינוצלו על ידי בעל השליטה למחיקת נכסים ובניין מהבורה

גולן חזני 11:0924.06.20

מניית נכסים ובניין תימחק מהמדדים המובילים בבורסה בתל אביב, בראשם מדד ת"א 125.

 

לכלכליסט נודע כי דסקונט השקעות שבשליטת אדוארדו אלשטיין ואשר מחזיקה בשליטה בנכסים ובניין, רכשה כ-3% נוספים ממניות החברה תמורת כ-40 מיליון שקל במחיר גבוה ממחיר השוק, 229 שקלים למניה. זאת אחרי ששלשום הגדילה דסק"ש את אחזקותיה ל-68.93%.

 

בכך עלתה דסקונט השקעות לאחזקה של 72% במניות נכסים ובניין, חברת הנדל"ן שמחזיקה בקופת מזומנים של 2 מיליארד שקל. היות ושאחזקות הציבור ירדו אל מתחת 30% היא תיגרע בסוף החודש ממדד ת"א 125. הדבר יביא למכירה מאסיבית של מניות מידי קרנות ותעודות סל למיניהן, ולירידה אפשרית בשער המניה.

 

גורמים בשוק ההון מעריכים שאלשטיין מתכוון  לנצל את הירידות הצפויות לרכישת מניות למחיקה של המניה מהמסחר בהצעת רכש שנייה תוך שנה - לאחר שההצעה הראשונה שהגיש לבעלי המניות נכשלה.

 

אתמול נכשלה גם עסקת בעלי העניין שהציע אלשטיין, שכללה רכישת מניותיה של אי.די.בי בפעילות בארה"ב על ידי נכסים ובניין - 91% מקרב בעלי המניות שאינם צד קשור לעסקה הצביעו נגד המהלך ו־9% בלבד הצביעו בעד.

 

 

אלשטיין אלשטיין צילום: אוראל כהן

 

x