$
בורסת ת"א

בלעדי לכלכליסט

המועמד להחליף את רביב ברוקמאייר בגולף: דורון סלע

סלע, שכיהן עד לפני כשנה כמשנה למנכ"ל אלקטרה צריכה, הוא מועמד דירקטוריון גולף לתפקיד המנכ"ל; גולף איבדה 30% משוויה בשנה האחרונה

גולן חזני 07:5623.06.20

קבוצת האופנה גולף מסמנת את המחליף של רביב ברוקמאייר בתפקיד המנכ"ל. ל"כלכליסט" נודע כי דורון סלע, ששימש עד לפני כשנה בתפקיד המשנה למנכ"ל אלקטרה צריכה, הוא המועמד של דירקטוריון גולף לתפקיד. גולף נשלטת בידי כלל תעשיות של לן בלווטניק (55%) ובשנה האחרונה איבדה כ־30% משווייה, כך שכיום היא נסחרת לפי שווי שוק של 66 מיליון שקל בלבד.

 

סלע התפטר מתפקידו כמשנה למנכ"ל אלקטרה צריכה בפברואר 2019, ועזב בסוף מרץ. הוא עזב את אלקטרה צריכה זמן קצר לאחר שצביקה שווימר נכנס ללשכת המנכ"ל. הוא כיהן בתפקיד במשך ארבע שנים ובתקופתו אירעה התקלה שהובילה למחלוקת עסקית חריפה עם חוואוי הסינית, בנוגע לשיווק הטלפונים הסלולריים שלה בישראל.

 

 

דורון סלע דורון סלע צילום: אריאל בשור

 

סלע צפוי להתמנות לתפקיד בקרוב, לאחר שיוחלט על מועד העזיבה המדוייק של ברוקמאייר. בכך, מקווים בחברה, יבוא לסיומו רצף הטלטלות שעברה בתקופה האחרונה, בדמות העזיבה של היו"ר אפי רוזנהויז וההתפטרות של מנכ"ל ומייסד החברה־הבת עדיקה דדי שוורבצרג, על רקע חיכוכים משמעותיים עם כלל תעשיות.

 

מה דעתך על מניית גולף:
  •  
  •  
  •  
  •  
  •  
קנייה חזקה קנייה המתן מכירה מכירה חזקה

גולף, שסיימה את 2019 עם הכנסות של 935 מיליון שקל ורווח נקי של 4.3 מיליון שקל, גילתה שיפור בשנה האחרונה בתחום החנויות הזהות, אבל המשקיעים המשיכו להתרחק מהמניה והשווי שלה זהה לזה של החברה הבת עדיקה, שפועלת בתחום המכירות אונליין. שווי המניות של גולף בעדיקה מתקרב ל־50 מיליון שקל. ברוקמאייר, שבתקופתו נסגרו 35 חנויות, לא הצליח לייצב את החברה והמניה ירדה בתקופתו ב־70%, כולל ירידות משבר הקורונה. בשנה הראשונה שלו הפסידה גולף 60 מיליון שקל ובשלוש השנים הבאות הרוויחה 20 מיליון.

 

גולף סגרה בתקופת המשבר את כל סניפיה והוציאה את העובדים לחל"ת של כחודש וחצי, לאחריו יותר ממחציתם חזרו לעבודה. המשבר של גולף הוא חלק ממשבר של ענף האופנה כולו, כולל קסטרו הגדולה, כשהיחידה שהצליחה להתחמק ממנו היא פוקס שבשליטת הראל ויזל שנסחרת בשווי 2 מיליארד שקל.

 

המותגים שתחת גולף הם פולגת, אינטימה, גולף קידס, גולף אנד קו (אופנת בית) ועדיקה.

 

x