$
בורסת ת"א

נחשף בכלכליסט

גולף מאשרת את הפרסום ב"כלכליסט": המנכ"ל רביב ברוקמאייר ביקש לסיים את תפקידו

ביום חמישי דיווח כלכליסט שברוקמאייר צפוי לסיים את תפקידו בסוף חודש אוגוסט. בהודעה לבורסה מציינת החברה הבוקר: "מנכ״ל החברה, הודיע על כוונתו לסיים את העסקתו בחברה במועד אשר טרם נקבע"

אורנה יפת 09:2921.06.20

קבוצת גולףמאשרת הבוקר (א') את הפרסום ב"כלכליסט" לפיו מנכ"ל החברה רביב ברוקמאייר עוזב את החברה. "בהמשך לפרסומים בעיתונות, החברה מתכבדת לדווח כי מנכ״ל החברה, רביב ברוקמאייר, הודיע על כוונתו לסיים את העסקתו בחברה במועד אשר טרם נקבע למועד הדו"ח. החברה תדווח כנדרש על-פי דין כאשר ייקבע מועד סיום ההעסקה", ציינה החברה בהודעה לבורסה. 

כפי שנחשף ביום חמישי בערב, ברוקמאייר צפוי לסיים את תפקידו בסוף אוגוסט, בסמוך לתוצאות הרבעון הראשון לשנת 2020, שיושפעו לרעה בשל משבר הקורונה וסגירת החנויות. 

מה דעתך על מניית גולף:
  •  
  •  
  •  
  •  
  •  
קנייה חזקה קנייה המתן מכירה מכירה חזקה

 

עם הפרסום מסר ברוקמאייר ל"כלכליסט": "אכן לאחר ארבע שנים מוצלחות פניתי לאבי פישר יו"ר כלל תעשיות, וביקשתי לסיים את דרכי בחברה בצורה מסודרת. אנו מתדיינים בעניין בצורה מכובדת. אני צפוי לסיים את תפקידי עם דיווח תוצאות רבעון ראשון לשנת 2020 ובכל מקרה אהיה מחויב לחברה בתקופה המתבקשת עד למציאת המחליף המיועד".

 

עזיבתו של ברוקמאייר מצטרפת לעזיבות נוספות בקבוצת כלל תעשיות של לן בלווטניק. בחודשים האחרונים נקלעה גולף לסערה על רקע סכסוך עם הנהלת החברה הבת עדיקה שבעקבותיו נטש מייסד החברה דדי שוורצברג ואחריו התפטרו כל נושאי המשרה הבכירים בעדיקה - האחרון שבהם היה סמנכ"ל הכספים ישי שמע שעזב לפני כשבועיים. כמו כך, שני דירקטורים, איריס בק קודנר וניר אינגביר, נאלצו להתפטר מדירקטוריון עדיקה.

 

גולף סובלת ממשבר מתמשך מזה מספר שנים. ברוקמאייר גויס לתפקיד מנכ"ל קבוצת גולף ביוני 2016 לאחר עזיבתו של המנכ"ל הקודם אלי מיזרוח. במהלך כהונתו ביצעה הנהלת החברה תוכנית התייעלות שכללה בין היתר סגירה של 35 חנויות וחיסול מספר מותגים מפסידים כמו בלובירד, מקס מורטי, טופ מן, דורותי פרקינס ואחרים. ב-12 החודשים האחרונים צנחה מנית החברה ב-28%, וכיום גולף נסחרת בשווי של כ-68 מיליון שקל בלבד, בדומה לשווי של עדיקה אשר גולף מחזיקה 70% מהמניות בה.

 

גולף סיימה את שנת 2019 עם רווח תפעולי של כ-32 מיליון שקל לעומת 16.9 מיליון בשנה קודמת. ללא השפעת תקן 16 ירד הרווח התפעולי השנתי של גולף ל-14.5 מיליון שקל. מכירות החברה עלו ב-5% בעיקר הודות להתרחבות של חברת עדיקה בחו"ל אך גולף סיימה את השנה עם צניחה של 61% ברווח הנקי ל-4.4 מיליון שקל.

 

רביב ברוקמאייר רביב ברוקמאייר צילום: נמרוד גליקמן

x