$
בורסת ת"א

נחשף בכלכליסט

מרווח נשימה לדלק: מחזיקי האג"ח אישרו את מתווה ההסדר

האסיפות בכל שבע סדרות האג"ח של החברה אישרו ברוב גדול את מתווה חיזוק הביטחונות, כפי שחשף אתמול כלכליסט; דלק תוכל למכור את דלק ישראל עד סוף ספטמבר, לפרוע חוב של יותר ממיליארד שקל ולשחרר 40% ממניות החברה הבת דלק קידוחים למחזיקי האג"ח, להם היא חייבת 6 מיליארד שקל

גולן חזני 11:1518.06.20

קבוצת דלק שבשליטת יצחק תשובה הודיעה לפני דקות אחדות (ה') כי אסיפות מחזיקי שבע סדרות האג"ח אישרו ברוב גדול את מתווה חיזוק הביטחונות שגובש בינה ובין נציגות המחזיקים. ההודעה הרשמית פורסמה אחרי שאמש דיווח כלכליסט על התוצאות הלא רשמיות.

 

ההסדר מאפשר לדלק תקופה של התאוששות, כשהיא מתחייבת לגיוס הון של 500 מיליון שקל לפחות עד אפריל 2021, 450 מיליון שקל מהם עד סוף 2020. הרוב הנדרש היה 66% בכל אחת משבע סדרות האג"ח, ובכולן התקבל רוב מעל לשיעור זה.

 

משמעות המתווה היא שדלק תשנה את שטר הנאמנות עם מחזיקי האג"ח באופן שיאפשר לה למכור את דלק ישראל עד סוף ספטמבר, לפרוע בתמורה חוב בסך מעל מיליארד שקל לחמישה בנקים ולשחרר 40% ממניות החברה הבת דלק קידוחים למחזיקי האג"ח של החברה, שלהם היא חייבת 6 מיליארד שקל.

  

נציגות האג"ח של דלק כללה את יוני שר מהראל ומנחם אשל ממנורה. היא יוצגה בידי עורכי הדין רענן קליר ואלון בנימיני והיועצים הכלכליים איציק עידן ועומר סרבינסקי.

מימין: מנכ"ל קבוצת דלק עידן ולס ובעל השליטה יצחק תשובה מימין: מנכ"ל קבוצת דלק עידן ולס ובעל השליטה יצחק תשובה צילום: אוראל כהן

 

דלק המנוהלת ע"י עידן ולס ובשליטת יצחק תשובה, נפגעה מצניחת מחירי הנפט במשבר הקורונה, ונקלעה לסחרור כשסיטיבנק מכר חבילה של 12% ממניות דלק קידוחים שהיו משועבדות לו, לאמיר דיין. עילה לפירעון מיידי קיימת גם בידי בנקים, נוספים שהחליטו לתת לחברה אורך נשימה ולקוות להתאוששות במחירי הנפט שצנחו לאור משבר הקורונה.

 

ולס אמר כי "אנו מברכים על הבעת האמון מצד מחזיקי אגרות החוב והבנקים של הקבוצה, אשר ביחד אפשרו למתווה הפיננסי שגובש עמם לצאת לדרך, ומתכוונים להמשיך ולעבוד במלוא המרץ, כפי שעשינו גם בחודשים האחרונים, כדי ליישם את המתווה שאושר ולהחזיר את קבוצת דלק למקומה הטבעי כשחקנית מובילה בשוק ההון.

 

"המתווה שאושר הערב מהווה אבן דרך חשובה עבור קבוצת דלק, והוא יאפשר לקבוצה להנות מ'שקט תעשייתי' שנועד לאפשר לה להמשיך ולקדם פעולות עסקיות וליהנות מהתאוששות מחירי האנרגיה בעולם, להפוך את מחזיקי אגרות החוב מנושים לא מובטחים לנושים מובטחים אשר לטובתם ישועבדו נכסים בהיקפים של מיליארדי שקלים, לפרוע בפרק זמן קצר את ההתחייבויות לבנקים המלווים והכל תוך שמירה על נכסי הליבה העיקריים של הקבוצה".

 

את דלק ליוו משרד הייעוץ גיזה זינגר אבן בראשות יריב פילוסוף, עורכי הדין ירון אלכאווי ואמנון ביס ממשרד גורניצקי.

x