$
שווקי חו"ל

בעקבות התערבות ה-SEC: הרץ מקפיאה התוכנית השנויה במחלוקת למכירת מניות

רשות ניירות ערך האמריקאית הודיעה הערב לחברת השכרת הרכב פושטת הרגל כי יש לה השגות לגבי תוכנית הגיוס שלה - שכבר אושרה בבית המשפט

שירות כלכליסט 22:5417.06.20

חברת השכרת הרכב הרץ הודיעה הערב כי היא מקפיאה את תוכניתה לגייס הון באמצעות מכירת מניות. זאת, על רקע סימני השאלה שהציבה היום רשות ניירות ערך האמריקאית (SEC) בנוגע לתוכנית של החברה פושטת הרגל.

 

ב-12 במאי הגישה הרץ בקשה להגנה מפני פשיטת רגל בארה"ב (צ'אפטר 11)  - זאת בעקבות הנזקים שגרמה לה מגפת הקורונה ולאחר כישלון המו"מ עם המלווים שלה על קבלת סיוע. חובותיה של הרץ נאמדים בכמעט 19 מיליארד דולר.

 

הרץ הרץ צילום: גטי אימג'ס

 

מניית הרץ הגיע ב-26 במאי לתחתית של 26 סנט, אך מאז רשמה התאוששות מהירה ותוך מסחר תנודתי חריף. ביום שני שעבר. 3 ימים אחר כך, לאחר העלייה החזקה והשווי החדש והמעודד, החליטה ההנהלה לבקש אישור מבית המשפט למכור מניות במיליארד דולר, צעד נואש אחרון לגיוס הון, עם סיכוי קלוש לשיקום החברה.

 

הבקשה אושרה ביום שישי, אף שהיא חריגה מאד בהליך של צ'אפטר 11, שכן בעלי מניות הם האחרונים בתור ברשימת הנושאים במצב של מימוש נכסים. ואכן הרץ צירפה להודעה על המכירה שלה אזהרה בעניין, לפיה שווי המניות עלול להיות אפסי.

 

ואולם הערב הודיעה ה-SEC לחברה שתוכניתה החדשה מעוררת קשיים - הודעה שהובילה להפסקת המסחר במניה.

 

"הודענו לחברה שיש לנו הערות על הדיווח שלה. ברוב המקרים, כאשר אתה מודיע לחברה שלרשות יש הערות היא אינה מתקדמת במהלך עד שההערות הללו יוסדרו", אמר יו"ר ה-SEC ג'יי קלייטון (Jay Clayton) בשיחה עם CNBC.

 

בעקבות כך, הודיעה כאמור הרץ על הקפאת מכירת המניות.

x