$
בורסת ת"א

פרסום ראשון

תוצאות לא רשמיות: ההסדר בדלק אושר בכל שבע סדרות האג"ח

המשמעות: הקבוצה תוכל למכור את דלק ישראל עד ספטמבר, לפרוע חוב בסך כמיליארד שקל לחמישה בנקים, ולשחרר 40% ממניות דלק קידוחים למחזיקי האג"ח להם היא חייבת 6 מיליארד שקל

גולן חזני 22:0117.06.20

הסתיימה ספירת קולות מחזיקי האג"ח בקבוצת דלק, ותוצאות לא רשמיות מצביעות על כך שהסדר חיזוק הבטחונות של החברה עבר בכל שבע סדרות האג"ח, כך נודע ל"כלכליסט".

 

המשמעות היא שדלק תשנה את שטר הנאמנות עם מחזיקי האג"ח באופן שיאפשר לה לממש את דלק ישראל עד סוף ספטמבר, לפרוע בתמורה חוב בסך מעל מיליארד שקל לחמישה בנקים ולשחרר 40% ממניות דלק קידוחים למחזיקי האג"ח של החברה להם היא חייבת 6 מיליארד שקל.

 

ההסדר מאפשר לדלק תקופה של התאוששות , כשדלק מתחייבת לגיוס הון של 500 מיליון שקל לפחות עד אפריל 2021, 450 מיליון שקל מהם עד סוף 2020.

 

הרוב הנדרש היה 66%-75%, ובכל הסדרות התקבל רוב מעל לשיעור זה. בשעה זו נערכת ספירה חוזרת ופרסום התוצאות הרשמי אמור להיות מחר בבוקר

 

דלק המנוהלת ע"י עידן ולס ובשליטת יצחק תשובה, נקלעה לסחרור עת מכר סיטיבנק חבילה של 12% ממניות החברה הבת דלק קידוחים שהיו משועבדות לו, לאמיר דיין. עילךה לפרעון מידיי קיימת בידי בנקים נוספים שהחליטו לתת לחברה אורך נשימה ולקוות להתאוששות במחירי הנפט שצנחו לאור משבר הקורונה.

 

עוה"ד ירון אלכאוי ואמנון ביס ממשרד גורניצקי ושות' מייצגים את קבוצת דלק והחברות הבנות.

 

 

יצחק תשובה יצחק תשובה צילום: עמית שעל

 

x