$
בורסת ת"א

הנפקה בימי קורונה: חברת האנרגיה המתחדשת של הקיבוצים גייסה לפי שווי של 376 מיליון שקל

חברת משק אנרגיה שבשליטת ארגונים שמאגדים 270 קיבוצים השלימה גיוס של 141 מיליון שקל ותחל להיסחר בבורסה תל אביב; החברה תצטרף לסופרגז ולדוראל שהשלימו את ההנפקה בשבוע האחרון

גולן חזני 17:0717.06.20

הנפקה מוצלחת נוספת בתקופת הקורונה: חברת האנרגיה המתחדשת משק אנרגיה, שבשליטת משקי הקיבוצים, גייסה היום (ד') 141 מיליון שקל בהנפקת מניות בבורסת תל אביב. החברה החדשה בבורסה תצטרף לסופרגז ולדוראל, שהשלימו את הנפקתן בבורסה בשבוע האחרון.

 

שווי החברה נקבע על 235 מיליון שקל לפני הכסף ו-376 מיליון שקל לאחר הכסף. החברה הנפיקה 37% מהמניות והתמורה תשמש לפיתוח פרוייקטים עתידיים.

 

 

חן מלמד, מנכ"ל משק אנרגיה חן מלמד, מנכ"ל משק אנרגיה צילום: דאוד עבד אל חי

 

 

 

השווי בהנפקה היה גבוה ב-20% מהשווי אליו כיוונה החברה. משק אנרגיה מתמחה בייזום, הקמה והפעלה של מיזמי אנרגיה מתחדשת בעלי פוטנציאל ייצור חשמל נקי, ומחזיקה בצבר פרויקטים בהיקף מצטבר של מאות מגה-וואט בשלבי פיתוח, הקמה, תכנון ותפעול שונים. החברה נמצאת בבעלות הארגונים הכלכליים של הקיבוצים אשר מאגדים כ-270 קיבוצים.

 

חן מלמד, מנכ"ל משק אנרגיה, אמר כי "אני מודה למשקיעים על הבעת האמון בחברה ובפעילותה, לגורמים שליוו אותנו בהנפקה, ובראש ובראשונה לצוות העובדים שהוא הנכס החשוב ביותר בחברה וזו זכות גדולה לעבוד איתם יחד. כמובן מודה לבעלי המניות על האמון לאורך כל התהליך. עם השלמת ההנפקה, ישמשו כספי הגיוס למימוש תוכניות הצמיחה של החברה, אשר תמשיך להיות ממובילות שוק האנרגיה המתחדשת ותסייע בהגדלת היקף ייצור החשמל הנקי בישראל".

 

את ההנפקה מלווים פועלים אי.בי.אי ואפסילון חיתום, משרדי עורכי הדין הרצוג, פוקס נאמן וליפא מאיר, גיזה זינגר אבן שמשמשת כיועצת ההנפקה ומשרד הייעוץ וראיית החשבון דלויט.

x