$
שווקי חו"ל

תוכנית הפיטורים הענקית חוזרת לשולחן: HSBC מקצץ 35 אלף משרות

הענק הפיננסי הבריטי, שעיקר פעילותו באסיה, מעסיק 235 אלף עובדים; תוכנית ההתייעלות המכוונת לצמצום של 4.5 מיליארד דולר בהוצאות פורסמה בחודש פברואר אך הוקפאה במרץ בשל משבר הקורונה; המנכ"ל נואל קווין עדכן את העובדים: "הצעדים נחוצים - השאלה כל הזמן לא היתה 'אם', אלא 'מתי'"

שירות כלכליסט 11:0417.06.20
קיצוץ המשרות העצום ב-HSBC חוזר לשולחן: הבנק הגדול באירופה ואחד הגדולים בעולם צפוי לחתוך 35,000 משרות בטווח הזמנים הבינוני. הענק הפיננסי הבריטי, שעיקר פעילותו באסיה, מעסיק 235 אלף עובדים ברחבי העולם.

 

מהלך הפיטורים שתוכנן כבר בחודש פברואר הוקפא בחודש מרץ בשל מגיפת הקורונה (הבנק ציין אז כי זו תהיה טעות לפטר עובדים בתקופת המשבר). עתה כאמור הוא מוציא לפועל את התוכנית.

 

במזכר שהעביר המנכ"ל נואל קווין לעובדים הוא מציין בין היתר: "אנו לא יכולים להקפיא את הפיטורים הללו הללו לזמן בלתי מוגבל. השאלה כל הזמן לא היתה 'אם', אלא 'מתי'.  עוד ציין קווין כי  ביקש מהמנהלים הבכירים לחפש דרכים לקצץ בעלויות גם במחצית השנייה של השנה.

 

מניית הבנק צמחה ב-27% מאז תחילת מרץ, ובעקבות משבר הקורונה הפריש הבנק בדוחות הרבעון הראשון שלו 3 מיליארד דולר להפסדי אשראי.

 

דוברת הבנק אישרה את פרטי המזכר שנשלח לעובדים. תכנית הארגון מחדש כוללת גם מיזוג של של חטיבות הבנקאות הפרטית וחטיבת העושר, קיצוץ בחטיבת המסחר במניות באירופה וסגירת סניפים בארה"ב. המטרה הכוללת היא קיצוץ של 4.5 מיליארד דולר בהוצאות. "המציאות היא שהצעדים והשינויים עליהם הכרזנו בפברואר נחוצים אף יותר כעת", סיכם קווין.

 

 צילום: בלומברג

 

x