$
בורסת ת"א

פרסום ראשון

דרמה בכלל ביטוח: היו"ר דני נוה הודיע על פרישה בסוף השנה

יו"ר דירקטוריון כלל ביטוח הודיע כי לא יבקש לחדש את כהונתו באסיפה הכללית בסוף השנה. לדבריו נוה, "משסברתי שצריך להחליף מנכ״ל והדבר נמנע ממני, נכון שלא אשא באחריות לתוצאות החלטה זו". לכלכליסט נודע כי הרקע לפרישה היה מסר שהעביר יו"ר רשות שוק ההון לוועדת הביקורת של כלל ביטוח, לא לדון בפיטורי המנכ"ל יורם נווה, עד שהרשות תגיש את המלצותיה

גולן חזני 20:5314.06.20

יו"ר דירקטוריון כלל ביטוח, דני נוה, הדהים את החברה כשהודיע לפני זמן קצר כי לא יבקש לחדש את כהונתו באסיפה הכללית קרובה ויפרוש למעשה מראשות החברה, פרישה שתיכנס לתוקף באסיפה הכללית בסוף השנה. לכלכליסט נודע כי הרקע להודעה היה מסר שהעביר יו"ר רשות שוק ההון לוועדת הביקורת של כלל ביטוח, לא לדון בפיטורי המנכ"ל יורם נווה, עד שהרשות תגיש את המלצותיה בעקבות דו"ח דנציגר ובדיקות שתקיים, מהלך שעשוי לארוך יותר מחודש. המסר הועבר ליו"ר ועדת הביקורת של כלל ביטוח גד ארבל, שהעביר אותה לדירקטוריון.

 

המשמעות היא שדירקטוריון כלל לא יכול לקדם את המהלך אותו ביקש היו"ר לבצע, ולהדיח את המנכ"ל יורם נווה, למרות שדו"ח דנציגר ציין כי לא מצא תימוכין להאשמות שלו כלפי היו"ר במכתב החריף שכתב לפני חודש.

 

 

 

דני נוה דני נוה צילום: עמית שעל

 

"לפני כחודש וחצי, לאור ביצועיה העסקיים של החברה, ביקשתי לקדם מהלך של החלפת מנכ״ל כלל ביטוח. סברתי כי החלפת המנכ״ל בעיתוי הזה נחוצה כדי להשיג תפנית עסקית משמעותית לכלל ביטוח כבר בשנת 2021, לטובת החברה" כתב נוה בהודעת הפרישה.

 

"כבוד השופט דנציגר קבע בדו״ח שפרסם השבוע שפעלתי להחלפת המנכ״ל, בשיקול דעת עצמאי ומתוך הבנתי את טובת החברה, לאחר שלא חלה התפנית העסקית המהותית שכלל זקוקה לה. ביקשתי עוד לפני כחודש וחצי, ביום ה-4/5/20 ; לזמן ישיבת דירקטוריון לדיון בהחלפת המנכ״ל והדבר נמנע ממני. גם כעת לאחר הגשת דו״ח דנציגר עדיין נמנע ממני לזמן דירקטוריון לשם דיון על כך. לטעמי, הדבר עומד בניגוד לחובתי כדירקטור וחובתי כיו״ר בכלל ביטוח", כתב נוה והוסיף, "משסברתי שצריך להחליף מנכ״ל והדבר נמנע ממני, נכון שלא אשא באחריות לתוצאות החלטה זו. עד למועד סיום כהונתי אמשיך ואפעל בזהירות, באחריות, בשיקול דעת וללא משוא פנים לטובת החברה".

 

יצויין כי האסיפה הכללית של כלל ביטוח עשויה להתקיים במועד מוקדם יותר מהמתכנן, אולי כבר בספטמבר, אוקטובר.

 

מטעם הדירקטוריון נמסר בתגובה: "דירטוריון כלל ביטוח וכלל החזקות מודה ליו"ר על שהחליט לשים את טובת החברה מעל לכל שיקול אישי. אין בהחלטתו כדי לייתר את הדיון בממצאי הדו"ח על כל המשתמע מהם, הליך שכבר החל".

x