$
בורסת ת"א

מנורה מבטחים הפסידה 340 מיליון שקל ברבעון הראשון

זאת לעומת רווח של 182 מיליון שקל ברבעון המקביל. עוד עולה, כי מתוך הפסד של 470 מיליון שקל בתיק הנוסטרו, התקזזו כבר 390 מיליון שקל בתיקון שנרשם בשווקים

עירית אבישר 20:0711.06.20

בדומה לשאר חברות הביטוח, גם מנורה מבטחים סבלה מהנפילות בשווקים ברבעון הראשון. החברה, בניהולו של יהודה בן אסאייג, דיווחה הערב כי ההפסד הכולל שלה ברבעון הראשון עמד על 340 מיליון שקל לעומת רווח של 182 מיליון שקל ברבעון המקביל. יחד עם זאת, מכיוון שעיקר הפעילות של מנורה מבטחים הוא בתחום הפנסיה, ופחות בביטוח חיים, אז השפעתה מהמפולת בשוק ההון הייתה נמוכה יותר לעומת רוב חברות הביטוח הגדולות, שהפסידו בממוצע ברבעון הראשון כחצי מיליארד שקל.

 

 

 

יהודה בן אסייאג מנכ"ל מנורה מבטחים יהודה בן אסייאג מנכ"ל מנורה מבטחים צילום: אוראל כהן

 

מה דעתך על מניית מנורה מב החז:
  •  
  •  
  •  
  •  
  •  
קנייה חזקה קנייה המתן מכירה מכירה חזקה

עיקר ההפסד במנורה מבטחים נגרם מפעילות תיק ההשקעות של החברה שהסב לה הפסד של 470 מיליון שקל אחרי מס, ונבע מהמפולת שאירעה בבורסות העולם בעקבות משבר הקורונה. יחד עם זאת, השווקים תיקנו חלק משמעותי מהירידות בחודשיים האחרונים, ומנורה מבטחים מדווחת כי נכון להיום התקזז מתוך ההפסד 390 מיליון שקל, קרי רוב הסכום.

 

בנוסף לכך, המפולת בשווקים פגעה ביכולת של מנורה מבטחים לגבות דמי ניהול משתנים, שגבייתם תלויה בהשגת תשואה מינימלית. "הבור" בדמי הניהול המשתנים עמד בסוף הרבעון על 100 מיליון שקל.

 

בפעילות העסקית השוטפת רשמה מנורה מבטחים תוצאות טובות, כאשר סך פרמיות הביטוח ודמי הגמולים שנגבו ברבעון הראשון צמחו ב-7.8% לעומת הרבעון המקביל, והסתכמו בכ- 6.6 מיליארד שקל.

 

סך הנכסים הפיננסים של הקבוצה הסתכמו בכ- 200 מיליארד שקל בסוף הרבעון הראשון, כאשר נכסי קרן הפנסיה מבטחים החדשה, קרן הפנסיה החדשה הגדולה בישראל, הסתכמו בתום הרבעון הראשון בסך של כ- 127 מיליארד שקל, גידול של קרוב ל-4% לעומת הרבעון המקביל.

x