$
שווקי חו"ל

טסלה בדרך להפוך ליצרנית הרכב בעלת שווי השוק הגבוה בעולם

מאז תחילת החודש כבר זינקה מניית טסלה ב-23%. שווי השוק של החברה טיפס ליותר מ-190 מיליארד דולר, מה שעזר לצמצם את הפער מטויוטה שמחזיקה בשווי שוק של 212 מיליארד דולר

שירות כלכליסט 12:1311.06.20
הזינוק החודש במחיר המניה של טסלה, עוזר לקרב את החברה ליעד להפוך ליצרנית הרכב עם השווי הגבוה בעולם.

 

 

 

שווי השוק של החברה שהקים אלון מאסק טיפס ליותר מ-190 מיליארד דולר, מה שעזר לצמצם את הפער מטויוטה שמחזיקה בשווי שוק של 212 מיליארד דולר.

 

 לפי החישובים שערכו בסוכנות הידיעות בלומברג, פירוש הדבר כי אם מחיר המניה של טסלה יעלה ב-14% נוספים בעוד שמחיר המניה של טויוטה יישאר ללא שינוי, טסלה תזכה בתואר. מאז תחילת החודש המניה של טסלה זינקה כבר ב-23%.

 

 

אלון מאסק עם מכונית חשמלית של טסלה אלון מאסק עם מכונית חשמלית של טסלה צילום: רויטרס

על אף שהשווי של החברות מתקרב, יש ביניהן פערים רבים אחרים. כך למשל, טסלה ייצרה ברבעון הראשון 103 אלף מכוניות חשמליות, המייצגות בסביבות 4% מ-2.4 מיליון המכוניות שייצרה טויוטה באותה תקופה.

 

טסלה הפכה ליצרנית הרכב עם השווי השני הגבוה ביותר רק בינואר האחרון, אז עקפה את פולקסווגן, וכעת השווי שלה כפול מזה של היריבה הגרמנית.

 

הזינוק במחיר המניה של טסלה, שטיפס לכ-1,000 דולר ביום רביעי, נובע בין השאר מהודעתו של מאסק כי החברה מתקרבת לייצור המוני של טנדר חשמלי ומההערכה כי המפעל של החברה בשנגחאי יצליח לספק 100 אלף מכוניות כבר בשנה הראשונה. טויוטה לעומת זאת, פרסמה תחזית לפיה תספוג צניחה של 80% השנה ברווח. מאז תחילת השנה המניה של החברה היפנית נפלה ב-10%.

x