$
בורסת ת"א

נחשף בכלכליסט

דלק מאשרת: תגדיל את גיוס ההון לחצי מיליארד שקל

הקבוצה נכנעה ללחץ מחזיקי האג"ח על בעל השליטה יצחק תשובה, ותרחיב את הגיוס ב-100 מיליון שקל, בעקבות התעקשות בנק מזרחי טפחות לפיקדונות של 100 מיליון שקל; מועד הגיוס הוארך עד 2021

גולן חזני 10:4711.06.20

קבוצת דלק אישרה אמש (ד') בדיווח לבורסה כי תגדיל את גיוס ההון של החברה השנה ב-100 מיליון שקל לסך של חצי מיליארד שקל.

 

הרחבת הגיוס נחשפה אתמול בכלכליסט, ונעשית בעקבות לחץ של נציגות מחזיקי האג"ח של החברה על בעל השליטה יצחק תשובה, לנוכח התעקשות בנק מזרחי טפחות להחזיק בפיקדונות של 100 מיליון שקל בחשבון קבוצת דלק בבנק.

 

מועדי הגיוס הוארך עד 2021, כשסך של 163 מיליון שקל נוספים ל-137 מיליון שגויסו כבר, יגויס עד סוף יולי ולא עד אמצע יולי כפי שהושג בהבנות הקודמות. עד סוף 2020 יגויסו סה"כ 450 מיליון שקל ועד אפריל 2021 יגויסו עוד 50 מיליון שקל.

 

 

יצחק תשובה, בעל השליטה בקבוצת דלק יצחק תשובה, בעל השליטה בקבוצת דלק צילום: עמית שעל

 

על פי שטר הנאמנות החדש שנחתם עם מחזיקי האג"ח, לא יחול שינוי בהיקף ובמועדי התשלומים למחזיקי אגרות החוב ביחס ללוח הסילוקין הקיים במועד אישור התיקון לשטר. המחזיקים יקבלו 40% ממניות דלק קידוחים כבטחונות. השטר החדש מעניק גמישות רבה יותר לאמות המידה הפיננסיות בהן אמורה דלק לעמוד.

 

דלק אמורה למכור את דלק ישראל ולהשתמש בכסף כדי לפרוע את חובה לבנקים ובכך לשחרר את מניות דלק קידוחים, שיועברו למחזיקים.

 

לדברי עידן ולס, מנכ"ל החברה, "בחודשים האחרונים אנו פועלים ללא לאות לקידום מהלכים עסקיים משמעותיים שיתרמו לחיזוק ההון והנזילות של הקבוצה. במסגרת זו הודענו בין השאר על הסכמים למימוש נכסים בהיקף של כ-1.5 מיליארד שקל של החברה והחברות הבנות, ובמקביל גיבשנו מתווה לחיזוק בטחונות והון עם נציגות מחזיקי האג"ח של הקבוצה, ועם הבנקים המלווים, על מנת לאפשר לחברה 'שקט תעשייתי' כדי להמשיך ולקדם פעולות עסקיות מהותיות שהקבוצה פועלת לקדמם, וליהנות מההתאוששות בשוקי האנרגיה העולמיים, התאוששות שאת אותותיה אנו רואים בשבועות האחרונים. המתווה המוצע מהווה נקודת איזון נכונה בין הצרכים השונים של החברה, מחזיקי אגרות החוב והנושים המובטחים שלה, ויאפשר לקבוצה ליישם שורה של מהלכים אסטרטגיים חשובים שהיא פועלת ליישומם".

x