$
בורסת ת"א

משה לארי נבחר למנכ"ל מזרחי טפחות

לארי, שכיהן עד כה כסמנכ"ל בבנק לצד תפקידו כמנהל החטיבה הפיננסית, נחשב למועמד מוביל לתפקיד - הוא יחליף את אלדד פרשר שצפוי לפרוש בחודשים הקרובים, לאחר שבע שנות כהונה; יו"ר הבנק משה וידמן: "אנו בטוחים ביכולתו של לארי להוביל את הבנק, יחד עם אלפי העובדים והמנהלים שלנו, להצלחות ניכרות גם בשנים הבאות"

נעמי צורף 09:1909.06.20

דירקטוריון מזרחי טפחות בראשות משה וידמן הודיע אתמול על מינויו של משה לארי לתפקיד מנכ"ל בנק מזרחי טפחות. לארי, המכהן כיום כראש החטיבה הפיננסית של הבנק, נחשב למקורב למנכ"ל היוצא אלדד פרשר.

 

לארי (49), תושב ירושלים, גרוש ואב לשלושה, רואה חשבון בהשכלתו ובעל תואר שני במינהל עסקים. במערכת הבנקאית מספרים כי הוא מקצועי ויורד לפרטי־פרטים וגם "מנהל לא קל וחסר סנטימנטים".  

משה לארי המנכ"ל הבא של מזרחי טפחות משה לארי המנכ"ל הבא של מזרחי טפחות

 

 

עוד מספרים כי עוד טרם מינויו ידו היתה בכל, והוא הוביל תהליכים מרכזיים כמו האיחוד הצפוי עם בנק אגוד והיה מעורה בכל המתרחש בבנק, גם בתהליכים שלא היו כפופים לו או לחטיבה הפיננסית באופן ישיר.

 

"ללארי היכרות מעמיקה עם הבנק, קשרים טובים מאוד עם הלקוחות והוא איש חכם עם ראייה עסקית שמבין טוב בבנקאות. העבודה שלו בבנק לאורך השנים כללה את כל המגוון של העיסוקים גם אם לא היה האחראי הישיר עליהם", אמר האנליסט אלון גלזר מלידר שוקי הון.

 

האתגר המרכזי שיעמוד בפני לארי הוא התמודדות עם המשבר הכלכלי. מזרחי טפחות הוא השחקן הגדול ביותר בתחום המשכנתאות, וצפויה תקופה מאתגרת בפעילות זו על רקע העלייה באבטלה, והעובדה כי תשלומי רבע מהמשכנתאות במשק הוקפאו בזמן המשבר.

 

"בגלל הפעילות הגדולה בתחום המשכנתאות, למזרחי טפחות תלות גדולה יותר משל בנקים אחרים בשוק הדיור, מצב המשק ומצב האבטלה", אמר גלזר. "ככל שהמשבר בשוק העבודה יהיה עמוק יותר, כך גם האתגר יגדל והבנק יצטרך לגבש אסטרטגיית גבייה ולנהל את הסיכון בחוכמה".

 

האתגר השני שיעמוד לפתוח של לארי הוא האצת תהליך הדיגיטציה של הבנק. בעוד לאומי והפועלים השיקו טכנולוגיות ושירותים חדשניים בתחום הפינטק כמו "פפר" ו"ביט", מזרחי־טפחות נשאר מעט מאחור וקיבל החלטה לדבוק בפעילות מסורתית של סניפים ויחס אנושי־אישי מול הלקוחות. "מזרחי נתן למתחרים לפתח סטארט־אפים בתחום הפינטק ובינתיים הרוויח כסף והגיע להיות מדורג ראשון ביחס תשואה להון", אמר גלזר. המשבר האחרון סייע בהורדת חסמים רבים בתחום, ונשאלת השאלה לאן יבחר לארי לנתב את הבנק בהקשרים אלה.

x