$
בורסת ת"א

בלעדי לכלכליסט

ועד עובדי הבורסה מתריע: גם מחר המסחר עלול להיפתח באיחור

העובדים טוענים כי נדרשת הכנה מיוחדת לפתיחה אחרי שלושה ימי הפסקה. ההנהלה: אין שום סיבה לעיכוב מחר, יום העבודה מתחיל ב-5 בבוקר. ההסתדרות: יום המסחר יתקיים כסדרו

גולן חזני 13:3707.06.20
ועד עובדי הבורסה מתריע: החלטת ההנהלה לשלוח את כל עובדי הבורסה הביתה בתגובה לעיצומים של העובדים, עלולה לגרום לעיכוב בפתיחת המסחר גם מחר בבוקר. הנהלת הבורסה דוחה את עמדת הוועד בעניין זה וגם ההסתדרות יצאה עם הבהרה לפיה מחר לא צפויה פגיעה בפעילות.

 

לכלכליסט נודע כי מנהלת משאבי אנוש בבורסה, זוהר סלע, הודיעה לעובדים כי יום העבודה הנוכחי בוטל בפועל ובהתאם לא ישולם לעובדים שכר בגין יום העובדה היום.

 

"לפתיחת המסחר קודמות מספר שעות של עיבודי מחשב ואלה לא נעשו. התחלת העיבודים באמצע יום א' שבו יום המסחר מסתיים מוקדם, חסרת כל תועלת. פעילותה העיקרית של הבורסה היא מסחר וסליקה, ואלה לא יוכלו להיעשות בשל שביתת ועד העובדים", כתבה סלע לעובדים.

 

בוועד טוענים, לנוכח הביטול היזום, כי על מנת לפתוח את יום המסחר מחר, יש לבצע פעולות מחשב וסליקה על מנת לסגור את היום הקודם. לפיכך, לדבריהם, ההחלטה של המנכ"ל לשלוח את העובדים הביתה עלולה לפגוע באופן ישיר בפתיחת המסחר של הבורסה מחר.

 

בהנהלת הבורסה דוחים את הטענה ומציינים בין היתר שעבור הגורמים האמורים להפעיל את המסחר יום העבודה נפתח ב-5 בבוקר מחר, כך שאין סיבה לעיכוב בפתיחת המסחר.

 

גם בהסתדרות מוציאים היום הודעה לפיה לא צפויה מחר פגיעה בפעילות: "הסתדרות מבהירה כי המסחר בבורסה יתקיים מחר כסדרו וקוראת לכל הצדדים, הן להנהלת הבורסה והן לעובדיה, לנהוג באחריות ולראות את התמונה הרחבה, ולחזור לשולחן הדיונים לטובת הבורסה והבראת המשק הישראלי, בפרט נוכח משבר הקורונה", נאמר בהודעת הארגון. 

 

ההסתדרות הדגישה כי ההחלטה של הנהלת הבורסה לבטל את יום המסחר בשל עיצומי העובדים היתה מוטעית: "עם תום אסיפת ההסברה של עובדי הבורסה לניירות ערך בתל-אביב שהתקיימה הבוקר בשעה 11:15, היו ערוכים עובדי הבורסה לחזור לעבודה מלאה ולהפעלה שגרתית של המסחר. למרות זאת, הנהלת הבורסה בחרה שלא להתחיל את המסחר. נזכיר כי אסיפת ההסברה נערכה הבוקר כדין נוכח סכסוך העבודה הפתוח שקיים בבורסה. סקטור המפעילים הוחרג ממנה לאור נחיצותו לתפעול השוטף של המסחר", מציינת ההסתדרות.

 

 

 צילום: עמית שעל

 

x