$
בורסת ת"א

דיווח שוטף

ברקע השיבושים: לא יתקיים היום מסחר בבורסה

העובדים פתחו בעיצומים ברקע פרישת ההנהלה מהגישור ודרישות העובדים לגבי הבונוס של 2017 והודיעו שיגיעו לעבודה באיחור; בהנהלה הודיעו על ביטול מוחלט של המסחר: "הוועד לא מסתפק בבונוס של 15 מיליון שקל ומבקש להגדילו"

שיר רייטר 10:5607.06.20

דיווח שוטף מהבורסה בת"א: העדכונים החשובים, המניות הבולטות, אגרות החוב ועדכוני האנליסטים 

 

ת"א 35 ת"א 125 בנקים-5 טכנולוגיה ביומד נפט וגז נדל"ן

 

הצטרפו לעדכונים שוטפים בערוץ הטלגרם של מדור שוק ההון בכלכליסט

 

 

10:50 - בבורסה לא יתקיים היום מסחר, ברקע עיצומי העובדים. ההנהלה הודיעה על ביטול יום המסחר מאחר שהעובדים שמפעילים את מערכת המסחר לא הגיעו לעבוד כבר בלילה. גם מרגע הפעלת המערכות, לוקח זמן עד האפשרות לתחילת המסחר.

 

 העיצומים הנוכחיים מתמקדים בתביעת הבונוס לעובדים על שנת 2017. העובדים דורשים עבור אותה השנה "בונוס שיהלום את התרומה והמקצועיות של עובדי הבורסה". לדבריהם, במהלך הגישור הציע המגשר הצעה שאינה גבוהה, והוועד היה מוכן לדון בהצעות המגשר כחלק מכל נושאי הסכסוך, על מנת ליישב את הסכסוכים ולהחזיר את העבודה בבורסה על כנה, אך המנכ"ל איתי בן זאב סירב ופוצץ את הליך הגישור.

 

בהנהלת הבורסה טוענים כי הוועד הוא זה שלא מעוניין לסיים את המשא ומתן, וכי ההנהלה הציעה מודל נדיב במיוחד לסיום נושא הבונוסים, שנדחה על ידי הוועד. בבורסה כתבו כי "ראוי שהציבור הישראלי יבין על מה ולמה החליט ועד העובדים לשבש את המסחר ולהביא להשבתתו: הוועד אינו מסתפק בבונוס שהיקפו 15 מיליון שקל, ומבקש להגדילו! זאת כמובן בנוסף לעובדה שעלות השכר הממוצעת של עובד בורסה עומדת על כ-50 אלף שקל בחודש, וכן לכך שהעובדים נהנים מאחזקה בהיקף של כ-100 מיליון שקל המהווים 6% ממניות הבורסה".

 

8:20 - הבורסה נכנסת הבוקר לשבוע חדש, ויום המסחר צפוי להיפתח באיחור של שעתיים לפחות ברקע עיצומים של העובדים מול ההנהלה.

 

ברקע פרישת ההנהלה מהגישור סביב סכסוך העבודה ודרישות העובדים לגבי הבונוס של 2017, עובדי הבורסה הודיעו כי יגיעו לעבודה בשעה אחת עשרה ואז יקיימו אסיפה עם נציגי ההסתדרות שרק לאחריה יחזרו לעבודה. כתוצאה מכך יחל ככל הנראה המסחר בשתים עשרה בצהריים במקום בעשר בבוקר.

 

פערי הארביטראז' של המניות הדואליות  יתרמו 0.2% למדד ת"א 35 עם פתיחת המסחר. אלה הפערים שעמם חוזרות המניות: בצד החיובי - אופקו בפער של 4.8%, טאואר בפער 4.1%, לייבפרסון עם 2%, IFF בפער של 1.2%, איי.סי.אל 1.1%, אלביט מערכות ופריגו שבות בפער של 0.3% וטבע בפער מזערי של 0.1%.

 

בצד השלילי, מניית נייס שבה לבורסה בפער של 1.6%-, אורמת בפער 0.4%-.

 

בורסת תל אביב בורסת תל אביב צילום: בלומברג

 

x