$
שווקי חו"ל

חבל הצלה לג'יי.סי פני פושטת הרגל: חברת סיקאמור במו"מ לרכישתה

מדובר במו"מ ראשוני שנערך כאפשרות למצב בו ייכשלו השיחות שמנהלת הקמעונאית עם נושיה; סיקאמור שוקלת רכישה ישירה או השקעה בג'יי.סי פני

שירות כלכליסט 11:1106.06.20

קרן ההון הפרטית סיקאמור פרטנרס (Sycamore Partners) נמצאת במו"מ ראשוני לרכישת רשת ג'יי.סי פני ולהצלתה מפשיטת רגל. זאת אם ייכשלו השיחות שהיא מנהלת עם נושיה, כך אומרים שלושה אנשים המקורבים לנושא לסוכנות הידיעות רויטרס. 

 

 

ג'יי.סי פני, שמעסיקה קרוב ל-85 אלף עובדים בארה"ב, הגישה בקשה לפשיטת רגל במאי לאחר שמגפת הקורונה אילצה אותה לסגור זמנית יותר מ-800 חנויות שהיא מפעילה ברחבי ארה"ב ולאחר שנים של מכירות מידלדלות. סיקאמור שוקלת לרכוש את הרשת באופן ישיר או להשקיע בקמעונאית השקועה בצרות, כך על פי המקורות. אין כרגע ודאות באשר לכך שהשיחות בין השתיים יובילו לעסקה, שבכל מקרה תצריך את אישורו של בית המשפט לפשיטות רגל.

 

ג'יי.סי פני נמצאת בקשר גם עם כמה מהגורמים המשכירים לה את שטחי חנויותיה, כולל חברת Brookfield Asset Management, ו-Simon Property Group, לגבי עסקאות אפשריות. על פי אחד התרחישים האפשריים, סיקאמור, ברוקפילד וסיימון ישלבו כוחות ויציעו ביחד הצעת רכישה לג'יי.סי פני. הבנק וולס פארגו מעורב גם הוא בדיונים. מניית ג'יי.סי פני סיימה אתמול את יום המסחר בעלייה של 55% לרמה של 32 סנט.

 

ג'יי.סי פני נמצאת במשא ומתן עם נושיה לגבי העברת השליטה בה לידיהם בתמורה להפחתת חובה – שמסתכם בקרוב ל-5 מיליארד דולר. בקרב הנושים נמצאות מספר חברות השקעות שמחזיקות חלק מחובה של החברה ומספקות לה מימון בזמן תהליך פשיטת הרגל. אך אם החברה שבסיסה בפלאנו, טקסס, לא תצליח לשכנע מספיק מהם לאשר את תוכניתה העסקית עד ה-15 ביולי, תנאי המימון לפשיטת הרגל מחייבים אותה לנטוש את ניסיונות הארגון מחדש שלה ולצאת למכירה.

 

סניף של ג'יי.סי פני סניף של ג'יי.סי פני צילום: בלומברג

 

x