$
שווקי חו"ל

רשת בתי הקולנוע הגדולה בעולם: "ספק אם נשרוד את משבר הקורונה"

רשת AMC פרסמה הערת עסק חי - מצפה להפסד של בין 2.1 ל-2.4 מיליארד דולר ברבעון הראשון; לדבריה, "עומדים בפנינו אתגרים קשים - גם אם מגבלות הקורונה יוסרו"

שירות כלכליסט 18:4503.06.20

רשת בתי הקולנוע הגדולה בעולם, AMC Theatres, פרסמה היום הערת "עסק חי", והודיעה כי כי יש לה "ספק משמעותי" באשר ליכולתה לשרוד את משבר הקורונה, לאחר שסגרה סניפים רבים ברחבי העולם.

 

הרשת מצפה להפסד של בין 2.1 ל-2.4 מיליארד דולר ברבעון הראשון של 2020, והודיעה כי ההכנסות ברבעון נפלו ב-22% לעומת הרבעון המקביל, ל-941.5 מיליון דולר. "אנחנו למעשה לא מפיקים הכנסות", כתבה החברה במסמכים שהגישה היום לרשות ני"ע האמריקאית (SEC).

 

AMC תמשיך לעקוב אחר ה"הסרה הפוטנציאלית של מגבלות תפעול שונות ע"י הממשלה", אך הודיעה גם שבפני הרשת עומדים אתגרים קשים אפילו אם המגבלות יוסרו בחלקן, בהם עיכוב בהפצת סרטים חדשים מצד אולפנים.

 

רשת AMC רשת AMC צילום: AMC Theatres

"אפילו אם מגבלות התנועה של הממשלה יוסרו בתחומי שיפוט מסוימים, המפיצים עשויים לדחות את ההוצאה לאור של סרטים חדשים עד שהמגבלות יוסרו באופן נרחב מספיק, בארה"ב ומחוצה לה, וזהו גורם נוסף שעשוי להאט את פעילותינו", הודיעה החברה.

 

במסמכים שהגישה צוין שמאזן המזומנים שלה עמד על 718.3 מיליון דולר נכון לאפריל. "אנו סבורים שיש בידינו את המשאבים הכספיים כדי לפתוח את התאטראות שלנו ולחזור לפעילות בקיץ הקרוב או אחריו. צרכי הנזילות שלנו לאחר הפתיחה יהיו תלויים, בין היתר, בתזמון החזרה לפעילות מלאה, תזמון יציאתם של סרטים חדשים, ויכולתנו להפיק הכנסות".

 

מניית החברה עולה ב-5% לאחר שירדה ב-8% במסחר המוקדם היום.

 

משבר הקורונה פגע קשות בתעשיית בתי הקולנוע, לאחר שבתי קולנוע קטנים כגדולים נסגרו עקב ההתפרצות, ויציאתם לאור של כמה מהסרטים המיוחלים ביותר של השנה, ביניהם "מולאן" ו"וונדר וומן 1984", נדחתה.

x