$
שווקי חו"ל

וורנר מיוזיק של בלווטניק השלימה את הגיוס ומתחילה להיסחר בנאסד"ק

החברה שבבעלות איש העסקים היהודי לן בלווטניק גייסה 1.9 מיליארד דולר בהנפקה הגדולה ביותר שבוצעה עד כה השנה; וורנר מיוזיק מחזיקה בשורה של לייבלים מובילים בתעשיית המוזיקה, שמייצגים בין היתר את אד שירן, ברונו מארס, קארדי בי, ליזו וקייטי פרי

ליטל סמט 16:5203.06.20
וורנר מיוזיק גרופ (WMG), שבבעלות איש העסקים היהודי הבריטי-אמריקאי לן בלווטניק, תמחרה את ההנפקה הציבורית הראשונה שלה (IPO) ב-25 דולר למניה, כלומר בצד הגבוה של טווח המחירים שהציבה שנע בין 23 ל-26 דולר. כמו כן, החברה הגדילה את ההנפקה ל-77 מיליון מניות מהתכנון המקורי של 70 מיליון מניות.

החברה הרוויחה 1.925 מיליארד דולר בהנפקה, זאת לאחר שדחתה אתמול (ג') פגישה לקביעת התמחור, כסולידריות עם גל המחאות נגד הרג העצור ג'ורג' פלויד במיניאפוליס. מניית החברה תתחיל להיסחר בהמשך היום בנאסד"ק, תחת הסימול (טיקר) WMG.

 

 

לן בלווטניק והראפרית קארדי בי לן בלווטניק והראפרית קארדי בי צילום: איי אף פי

 

 

זו ההנפקה הציבורית הראשונה הגדולה ביותר שבוצעה עד כה השנה, והיא מגיעה לאחר תקופת שקט בעקבות הקורונה. וורנר מיוזיק מחזיקה בשורה של לייבלים מובילים בתעשיית המוזיקה, ביניהם אטלנטיק רקורדס, וורנר רקורדס ואלקטרה רקורדס, המייצגים אמנים מובילים כמו אד שירן, ברונו מארס, קארדי בי, ליזו וקייטי פרי.

 

בלווטניק, בעל השליטה בכלל תעשיות וברשת 13, רכש את החברה תמורת 3.3 מיליארד דולר (2.5 מיליארד פאונד) בשנת 2011, כאשר ענף המוזיקה כולו היה מצוי בנקודת שפל. החברה רווחית, ובשנה שעברה דיווחה על רווח נקי של 256 מיליון דולר.

 

בתוך כך הודיעה החברה ביחד עם העמותה של בלווטניק ומשפחתו על הקמת קרן בגובה 100 מיליון דולר לתמיכה במטרות הקשורות לתעשיית המוזיקה, צדק חברתי ומיגור האלימות.

x