$
בורסת ת"א

בלעדי לכלכליסט

פניית פרסה: גיל קוטלר עוזב את דלק חזרה לאי.די.בי

קוטלר, שעזב ביוני שעבר את קבוצת אי.די.בי פתוח לטובת ניהול הכספים בקבוצת דלק ובחברת אלעד הפרטית של תשובה, הודיע כבר לבכירי הקבוצה על כוונתו לעזוב

גולן חזני 08:1301.06.20

תקופה של פחות משנה הספיקה לגיל קוטלר כדי לסיים את הרומן שלו עם יצחק תשובה. ל"כלכליסט" נודע כי קוטלר, שעזב ביוני שעבר את קבוצת אי.די.בי פתוח לטובת ניהול הכספים בקבוצת דלק ובחברת אלעד הפרטית של תשובה, הודיע כבר לבכירי הקבוצה על כוונתו לעזוב.

 

עוד נודע ל"כלכליסט" כי קוטלר מנהל מגעים לחזרה לקבוצת אי.די.בי שבשליטת אדוארדו אלשטיין, אם כי לא ברור עדיין לאיזה תפקיד. ייתכן כי יהיה זה באחת החברות־הבנות של הקבוצה, וקיימת גם אפשרות שיעבור לקבוצה אחרת.

 

קוטלר כיהן במשך שלוש שנים כסמנכ"ל הכספים של אי.די.בי פתוח ושל דיסקונט השקעות, שבמהלכן הגיעה עלות שכרו לכ־13 מיליון שקל. הוא הגיע לתפקידו זה מקבוצת גזית גלוב, שבה שימש משנה למנכ"ל וסמנכ"ל כספים.

 

אי.די.בי פתוח ודיסקונט השקעות הן שתי חברות נפרדות, שחלקו את אותם בעלי תפקידים בכירים, אולם באחרונה מונה מנכ"ל נפרד לאי.די.בי, שמצויה בהליכי הסדר חוב עם נושיה והגיעה לשווי נכסי נקי שלילי של קרוב למיליארד שקל. למנכ"ל אי.די.בי מונה אהרון קאופמן, ואילו בתפקיד מנכ"ל דסק"ש משמש דורון כהן.

 

לעומת מצבה של אי.די.בי פתוח, שכוללת אחזקות בחברת הביטוח כלל, בחברת התעופה ישראייר ובחברת הנדל"ן המניב IDBG, אחזקותיה של דסק"ש משמעותיות יותר וכוללות שליטה בסלקום, בנכסים ובניין ובאלרון, וכן 26% ממניות שופרסל.

 

 

 

 

גיל קוטלר גיל קוטלר צילום: עמית שעל

 

x