$
בורסת ת"א

דוחות אלקו חושפים: סופרגז רשמה רווח רבעוני של 29 מיליון שקל

חברת האנרגיה המשווקת גז לצריכה ביתית ותעשייתית רשמה ברבעון הראשון של 2020 הכנסות של 188 מיליון שקל, לעומת הכנסות של 465 מיליון שקל ב-2019 כולה; ההפסד של אלקו מדיה - רשת בתי הקולנוע גלובוס מקס - העמיק ל-6 מיליון שקל

גולן חזני 10:3931.05.20
המספרים של חברת סופרגז נחשפים, לקראת ההנפקה המתוכננת של החברה. החברה האם אלקו אחזקות פירסמה הבוקר (א') את דוחות הרבעון הראשון של 2020, שחושפים את נתוני ההכנסות והרווח של סופרגז.

 

חברת האנרגיה המשווקת גז לצריכה ביתית ותעשייתית רשמה ברבעון הכנסות של 188 מיליון שקל, לעומת הכנסות של 465 מיליון שקל ב-2019 כולה. הרווח הנקי של סופרגז ברבעון הראשון עמד על 29 מיליון שקל.

 

 

מימין: מייקי ודני זלקינד מימין: מייקי ודני זלקינד צילום: Israel Hadari

 

 

אלקו עידכנה בדוחות כי סופרגז אנרגיה לא הושפיעה לרעה ולא תושפע לרעה ממשבר הקורונה, ולא צופה בשלב זה קשיים תזרימיים שיש בהם לגרום לאי עמידה בהתחייבויותיה.

 

אלקו שבשליטת מייקי ודני זלקינד התקשרה עם תאגיד בנקאי לקבלת מסגרת אשראי של 100 מיליון שקל לשנה, במסגרתה אפשר יהיה לקבל הלוואות עד לרף זה ולהחזר תוך 36 חודשים. מטרת ההלוואה לא מצויינת בדו"ח.

 

סופרגז נערכת להנפקת מניות בבורסה, שנה אחרי שאלקו רכשה אותה מקבוצת עזריאלי ב-770 מיליון שקל לפי שווי של כמיליארד שקל. בנוסף לרווח הנקי שתרמה סופרגז לדוחות אלקו, זרוע התשתיות והבניה אקטריה תרמה 41 מיליון, אלקטרה צריכה הפועלת בתחום קמעונאות החשמל תרמה 27 מיליון שקל, אלקטרה נדל"ן שפועלת בתחום מקבצי דיור בארה"ב תרמה 16 מיליון שקל ברבעון.

 

לעומת זאת, העמיק ההפסד של אלקו מדיה, כלומר רשת בתי הקולנוע גלובוס מקס, ותוצאותיה גרעו 6 מיליון שקל מרווחיה של אלקו. 6 מיליון אחרים הוצאו על מימון והוצאות נוספות כך שהרווח של אלקו ברבעון הראשון עמד על 101 מיליון שקל לעומת 74 מיליון ברבעון המקביל ב-2019 - כמעט כל הפער מרווחי סופרגז.

 

בהתייחס לסופרגז אמר אבי ישראלי, סמנכ"ל הכספים של אלקו, כי "בסוף שנת 2019 השלמנו את רכישת סופרגז, שהחלה לתרום תרומה חיובית לתוצאות אלקו, ובכוונתנו לפעול ולפתח אותה כזרוע משמעותית בקבוצה, שתתמקד בגז ביתי ובאנרגיה, ותהווה את אחד ממנועי הצמיחה של אלקו בשנים הקרובות. בימים אלה אנו גם בוחנים אפשרות להנפקת מניות סופרגז בבורסה בתל-אביב, והגשנו טיוטת תשקיף לרשות ניירות ערך כדי לקדם תהליך זה".

 

ההון העצמי של אלקו המיוחס לבעלי המניות עמד בסוף הרבעון על 1.34 מיליארד שקל.

x