$
שווקי חו"ל

אלון מאסק קיבל מטסלה כמעט 800 מיליון דולר

מדובר בתשלום הראשון בחבילת התמריצים היקרה של מאסק הכוללת אופציות שניתנות כעת למימוש ושוות 775 מיליון דולר. עדיין לא ידוע אם מאסק בחר לממש את האופציות

שירות כלכליסט 09:4129.05.20
יצרנית המכוניות החשמליות טסלה אישרה כי המנכ"ל אלון מאסק קיבל את התשלום הראשון בחבילת התמריצים היקרה שלו, כך לפי מסמכים שהוגשו לרשות ני"ע האמריקאית (SEC).

התשלום הראשון מורכב מהאופציה לרכוש 1.7 מיליון מניות של טסלה במחיר של 350.02 דולר למניה. בהתבסס על מחיר הסגירה ביום חמישי של 805.81 דולר, פירוש הדבר רווח של 775 מיליון דולר. עם זאת, עוד לא ידוע אם מאסק מימש את האופציות.

אלון מאסק אלון מאסק צילום: רויטרס

 

מאסק זכה בחלק הראשון הזה בחבילת התמריצים שלו לאחר שהצליח לשמור על שווי שוק ממוצע של החברה ברמה של 100 מיליארד דולר למשך שישה חודשים. לפי מסמכים שהוגשו לרגולטור ב-2018 ופירטו את תנאי התשלום, מאסק היה זכאי לתשלום גם אם טסלה הייתה מגיעה להכנסות של 20 מיליארד דולר בארבעה רבעונים או ל-EBITDA של 1.5 מיליארד דולר.

 

לא מושך משכורת, אבל מחזיק במניות בשווי 24 מיליארד דולר

 

מאסק לא מושך משכורת בשלב זה. נכון ל-1 במאי הוא החזיק ב-18.5% מהחברה, מדובר באחזקה בשווי 24 מיליארד דולר. עם זאת, מהמסמכים שהוגשו אתמול ל-SEC מתברר כי האחזקה עלתה ל-20.8% ומורכבת מ-38.7 מיליון מניות, כולל 18.5 מיליון ששימשו כערבות לחוב האישי של מאסק. הוא אמור לקבל את כלל חבילת התגמול באמצעות 12 תשלומים שיוענקו לו לאחר שיעמדו בשורה של יעדים שהוצבו, כולל הגעה לשווי שוק של 650 מיליארד דולר.

 

עם זאת, בעל המניות בחברה ריצ'רד טורנטה הגיש תביעה נגד מאסק וחברי הדירקטוריון בטענה כי הדירקטוריון הפר את תפקידו כשהעניק למאסק חבילת תגמולים גדולה כל כך. ב-7 ביולי תתקיים פגישת בעלי המניות השנתית של החברה, כך נחשף עוד במסמכים שהוגשו.

 

טסלה נפגעה גם היא במגיפת הקורונה, ומאסק הפך למתנגד בולט להטלת סגר וההגבלות שחייבו הישארות בבתים, צעדים אותם כינה "פאשיסטים". מוקדם יותר החודש פתחה החברה מחדש את המפעל שלה בקליפורניה, בניגוד להוראות משרד הבריאות המקומי, אם כי בשלב זה לא נראה שהטילו עליה עונשים בעקבות זאת.

x