$
בורסת ת"א

בלעדי לכלכליסט

הראל ותדהר יקימו מבנה לקמפוס החדש של הקריה האקדמית אונו

החברות חתמו על הסכם לרכישת מגרש של 14 דונם ליד צומת סביון מידי בעל השליטה באאורה יעקב אטרקצ'י, תמורת 100 מיליון שקל - זוהי עסקה ראשונה במיזם הנדל"ן המניב של חברת הביטוח וחברת הנדל"ן

גולן חזני 06:5927.05.20

המיזם המשותף שהקימו חברת הביטוח הראל וחברת הנדל"ן תדהר בתחום הנדל"ן המניב הניב עסקה ראשונה.

 

ל"כלכליסט" נודע כי החברות חתמו אתמול על הסכם לרכישת מגרש בן 14 דונם ליד צומת סביון, שעליו יוקם מבנה בן 50 אלף מ"ר, שישמש את הקמפוס החדש של הקריה האקדמית אונו.

 

הקרקע נרכשה תמורת 100 מיליון שקל מבעל השליטה באאורה, יעקב אטרקצ'י, שהחזיק בה באופן פרטי ולא באמצעות החברה הציבורית, והוא צפוי לרשום רווח של עשרות מיליוני שקלים בעסקה זו. אטרקצ'י ניהל בחודשיים האחרונים את המו"מ בין הליכוד לכחול לבן, שהוביל להקמת הממשלה. עלות הבנייה של המבנה צפויה להיות כ־500 מיליון שקל.

 

הקריה האקדמית שוכנת כיום במבנים ישנים, לא רחוק מהמגרש שנרכש, וכן במתקנים נוספים באור יהודה, והיא מעוניינת לעבור לקמפוס חדש. האקדמית אונו צפויה לשכור 30 אלף מ"ר לפחות בשכירות ארוכת טווח, ושאר השטח יושכר למסחר. החוזה מול הקריה האקדמית אונו נחתם לתקופה של 25 שנה, תמורת דמי שכירות שנתיים של כ-22 מיליון שקל בשנה (המשקפים מחיר של 61 שקל למ"ר לחודש). במקביל, לקריה האקדמית ניתנה אופציה לרכישת הקריה החדשה (20 אלף מ"ר במתחם) בתום שנה ממועד מתן היתר הבנייה, תמורת כ-200 מיליון שקל.

 

את הראל ותדהר ייצג בעסקה משרד עמית פולק מטלון, ועו"ד דורון אריאל ייצג את אטרקצ'י. המכללה מיוצגת במו"מ לשכירת הנכס בידי משרד AYR.

 

הראל ותדהר הודיעו בינואר האחרון על שיתוף פעולה אסטרטגי, שבמסגרתו יקימו חברה משותפת לאיתור, ייזום, הקמה ואחזקה של נכסים מניבים בהיקף של כמיליון מ"ר. גורמים בסביבת שתי החברות ציינו אז כי "מדובר בעסקה ענקית להקמת חברה משותפת, שהיקף השקעותיה בטווח של 10 שנים יסתכם ב־10-5 מיליארד שקל".

 

בהודעת הצדדים צוין, בין היתר, כי "למיזם מצטרפת קבוצת נובארד כמשקיעה נוספת", תוך פירוט העובדה כי חברה זו היא "בבעלות האלוף במיל' יואב פולי מרדכי ושי בייטנר, יחד עם בעלי המניות בקבוצת תדהר". 

יעקב אטרקצ'י יעקב אטרקצ'י צילום: ראובן קופיצ'ינסקי

 

x