$
בורסת ת"א

בלעדי לכלכליסט

כלל ביטוח ומטלייף יבנו נדל"ן בארה"ב ב־1.2 מיליארד דולר

חברת הביטוח הישראלית וענקית הביטוח האמריקאית הקימו שותפות שתבנה מבני תעשייה, לוגיסטיקה ומגורים. שלושה פרויקטים יצאו לדרך

נעמי צורף 07:2124.05.20

כלל ביטוח הקימה שותפות עם ענקית הביטוח האמריקאית מטלייף (Metlife) שתרכוש קרקעות ותקים נדל"ן בארה"ב בהיקף כולל של 1.2 מיליארד דולר, כך נודע ל"כלכליסט". מדובר בבנייה של מבני תעשייה, לוגיסטיקה ומגורים להשכרה ברחבי ארה"ב, ועבור כלל ביטוח, שלה פורטפוליו נדל"ן בהיקף של 8.5 מיליארד שקל, זו הפעם הראשונה שבה היא תשקיע באופן ישיר בפיתוח והקמה של נדל"ן.

 

כלל ביטוח נכנסת לשותפות באמצעות זרוע ההשקעות שלה – כנף – שבראשה עומד המנכ"ל יוסי דורי. מטלייף נכנסת לשותפות באמצעות זרוע ההשקעות שלה.

מה דעתך על מניית כלל עסקי ביטוח:
  •  
  •  
  •  
  •  
  •  
קנייה חזקה קנייה המתן מכירה מכירה חזקה

 

כל אחת מהחברות תעמיד הון עצמי של 200 מיליון דולר, כך שההון העצמי הכולל של השותפות יעמוד על 400 מיליון דולר, וההשקעות יבוצעו במינוף של עד 65%. כלל ביטוח תבצע את ההשקעה מכספי הנוסטרו שלה וכן מכספי העמיתים.

 

הפרויקטים יאותרו על ידי מטלייף לפי קריטריונים שקבעו שתי החברות מראש, וההשקעה בכל פרוייקט תאושר באופן פרטני על ידי צוות של כלל ביטוח. בכוונת החברות לבצע את הפרויקטים היזמיים באמצעות שותפות עם יזמים מקומיים, כשלאחר גמר הבנייה מטלייף היא שתנהל את הנכסים כנכסים מניבים.

 

השותפות אף כבר הוציאה לדרך שלושה פרויקטים. פרויקט אחד למגורים בדרום־מערב פורטלנד, שבו 232 דירות וכן שטחי מסחר; פרויקט נוסף בצפון־מזרח וושינגטון הבירה שבו 377 יחידות דיור; וכן מרכז הפצה במדינה בשטח של 810 אלף מ"ר.

 

מטלייף היא אחת מחברות הביטוח הגדולות בארה"ב, והיא נסחרת לפי שווי שוק של יותר מ־30 מיליארד דולר. זרוע ההשקעות שלה מנהלת נכסים בהיקף של יותר מ־600 מיליארד דולר, ושווי הנדל"ן שברשותה עומד על כ־92 מיליארד דולר.

 

זו אינה הפעם הראשונה שבה מטלייף מקימה שותפות נדל"נית עם חברת ביטוח ישראלית. בחודש יוני בשנה שעברה ענקית הביטוח האמריקאית חתמה על הסכם שותפות עם חברת הביטוח הישראלית הראל למימון עסקאות נדל"ן בבריטניה.

 

יוסי דורי, מנכ"ל זרוע ההשקעות של כלל יוסי דורי, מנכ"ל זרוע ההשקעות של כלל צילום: עמית שעל

 

 

מטעם כלל ביטוח הוביל את העסקה עידן גולומב, מנהל ענף הנדל"ן הבינלאומי בחטיבת ההשקעות, והחברה יוצגה על ידי עו"ד לורנס שטרנטל מפירמת גרינברג טראוריג, ועו"ד צחי דרוקר, סמנכ"ל בכיר והיועץ המשפטי של כנף.

 

דורי אמר ל"כלכליסט" כי "מדובר בשותפות אסטרטגית חשובה עבור כלל ביטוח. לשותפות הזו יש ערך משמעותי בהגדלת היקפי ההשקעה שלנו, והיא תאפשר לנו להיחשף אסטרטגית להשקעות נוספות בעתיד. אפיק השקעה זה מעניק לנו חשיפה לנכסים חדשים מקלאס A בסקטור התעשייה והלוגיסטיקה בארה"ב, והוא יאפשר לנו לשיא תשואה עודפת לעמיתים".

x