שווקי חו"ל

שני בכירים במודרנה מכרו מניות ומימשו אופציות ב-30 מיליון דולר

CNN מדווח: לפי רשות ניירות ערך האמריקאית, השניים הם סמנכ"ל הרפואה של החברה הישראלי טל זקס וסמנכ"ל הכספים לורנס קים. ביום שני דיווחה החברה על תוצאות מעודדות בניסוי לחיסון לקורונה

שירות כלכליסט 17:2823.05.20

מניית מודרנה (Moderna) נסקה בעד 30% ביום שני, לאחר שחברת הביוטק הודיעה על תוצאות מוקדמות מעודדות בניסויים לחיסון הקורונה שלה. אך בעוד המשקיעים הרגילים נעמדו בתור, שני משקיעי פנים נעו בשקט לכיוון היציאה. כך מדווח CNN.  

 

סמנכ"לי הכספים והרפואה של החברה מימשו אופציות ומכרו מניות בקרוב ל-30 מיליון דולר ביחד בימים שני ושלישי, כך מראים מסמכים של הרשות האמריקאית לניירות ערך (SEC). המכירות התבצעו לאחר שמודרנה הלהיבה את וול סטריט לפני פתיחת השווקים ביום שני, בכך שהודיעה על תוצאות מעודדות בניסוי הקליני לחיסון שלה.

 

שווי השוק של החברה עלה ל-29 מיליארד דולר - וזאת למרות שהחברה לא מייצרת נכון להיום אף מוצר שנמכר בשוק. לאחר שהגיע עד ל-87 דולר ביום שני, ירד מחיר המניה של מודרנה אל מתחת ל-70 דולר בהמשך, בעוד מומחי רפואה דנים בחשיבות הממצאים הראשוניים שלה.

 

פרופ' טל זקס פרופ' טל זקס צילום: Youtube / Moderna

על פי מסמכי ה-SEC, לורנס קים, סמנכ"ל הכספים של החברה, מימש 241 אלף אופציות תמורת 3 מיליון דולר ביום שני, ואז מכר אותן מיד תמורת 19.8 מיליון דולר, והרוויח בכך 16.8 מיליון דולר. יום לאחר מכן הוציא טל זקס, סמנכ"ל הרפואה של החברה, 1.5 מיליון דולר כדי לממש את האופציות בידיו, ומיד מכר את המניות שלו תמורת 9.77 מיליון דולר, וגרף רווח של 8.2 מיליון דולר.

 

למרות שהתזמון של העסקאות עשוי לגרום להרמות גבה, צ'רלס וויטהד, פרופסור בבית הספר למשפט של אוניברסיטת קורנל, אמר שהמכירות לא נראות לו חשודות מבחינה חוקית. "על פניו לא נראה שמשהו לא בסדר העסקאות האלה", הוא אמר. קים, סמנכ"ל הכספים, מכר מניות עוד לפני פרסום החדשות לגבי החיסון האפשרי. ב-15 במאי, מספר ימים לפני ההודעה על התוצאות הראשוניות, הוא מכר 20 אלף מניות והכניס לכיסו 1.3 מיליון דולר.

x