$
בורסת ת"א

הכנסות נובולוג צמחו ב-14% בשל עלייה בביקוש לשירותי בריאות עד הבית

חברת הפצת התרופות ושירותי הבריאות רשמה ברבעון הכנסות של 302.1 מיליון שקל, וצופה כי אירועי משבר הקורונה יתווספו לצמיחה ברבעונים הקרובים; המנכ"ל עירן טאוס: "כחלק מאפקט הקורונה יש עלייה בחולים מונשמים, עסקאות גדולות של ציוד רפואי, ועלייה בפעילות ההפצה"

צלי גרינברג 13:4221.05.20

חברת שירותי הבריאות נובולוג פירסמה היום (ה') את תוצאותיה הכספיות לרבעון הראשון של 2020, והציגה עלייה בהכנסות וזינוק ברווח הנקי, בין היתר כתוצאה מעלייה בביקוש להפצת תרופות ושירותי בריאות עד הבית בשל מגפת הקורונה.

 

הכנסות החברה צמחו ברבעון ב-14.2% ביחס לרבעון הראשון של 2019 והסתכמו ב-302.1 מיליון שקל. עיקר ההכנסות הגיע מתחום הלוגיסטיקה שעלה ב-9.5% ל-272.4 מיליון שקל, יתר ההכנסות נבעו משירותי בריאות ותחום הדיגיטל, שעלו ב-83.7% ו-110.7% ועמדו על 23.7 מיליון שקל ו-5.9 מיליון שקל בהתאמה.

 

 

מפעל נובולוג מפעל נובולוג

 

 

החברה ציינה כי העלייה במכירות הלוגיסטיקה ובשרותי הבריאות נובעת, בין היתר, כתוצאה מעליית הביקוש להפצת תרופות ושרותי בריאות עד הבית בשל הסגר שהוטל כדי לבלום התפשטות נגיף הקורונה, ומאיחוד התוצאות הכספיות של חברות התוכנה והדיגיטל שרכשו: טרגט קאר ואודורו, החל מהרבעונים השלישי והרביעי של 2019 בהתאמה.

 

הרווח התפעולי עלה ל-18.3 מיליון שקל בהשוואה ל-12.3 מיליון שקל ברבעון הראשון אשתקד, והרווח הנקי נסק ב-152.8% ל-13.4 מיליון שקל או 2.9 אגורות למניה, בהשוואה ל-5.3 מיליון שקל או 1.5 אגורות למניה בתקופה המקבילה.

 

בהקשר זה ציינה החברה כי הכירה ברווח הון של ארבעה מיליון שקל מהסכם חכירת משנה מימונית חדש שהתחיל ברבעון הראשון שנת 2020. החברה ציינה עוד, כי היא מעריכה שההוצאות שלה להיערכות והתמודדות עם נגיף הקורונה בכל הקשור לשמירה על רצף תפעולי ועמידה בהנחיות משרד הבריאות עמדו על 750 אלף שקל לרבעון הראשון של 2020.

 

עירן טאוס, מנכ"ל נובולוג, אמר לכלכליסט כי "תוצאות הרבעון הראשון עדיין ללא אפקט קורונה מלא, ואנו עובדים לפי קצב התחזית שלנו ל-2021 ל-EBITDA של 100 מיליון שקל ורווח תפעולי של 64 מיליון שקל. כחלק מאפקט הקורונה, בעיקר לאחר הרבעון הראשון, יש עלייה בחולים מונשמים שהוצאו מבתי החולים לטיפול בבתיהם, עסקאות גדולות חד פעמיות של ציוד רפואי, עלייה בפעילות ההפצה בעיקר בשל רכישות שהמדינה מבצעת של תרופות לקראת גל שני, ולכל אלו אנו מספקים שירותים. כולל לניסויים קליניים שעוברים ממעבדות לבתים מותאמים. בשל כל אלו אנו צופים רבעונים שני ושלישי טובים, לצד מגמת צמיחה שבה החברה נמצאת ללא קשר לאירועי הנגיף. בקורונה אנו גם מוצאים הזדמנויות בדמות חברות הפועלות בתחומי החברה ונמצאות, לדוגמא, במחנק אשראי. עיקר השינוי הנוגע לקורונה ברבעון הראשון הוא תודעתי והמבחן של נובולוג הוא להופכו ליישומי".

 

נובולוג, הנסחרת בבורסה בתל אביב בשווי 1.2 מיליארד שקל, הציגה בקופתה מזומנים ושווי מזומנים בגובה 164.6 מיליון קל נכון לסוף הרבעון הראשון של 2020, בהשוואה ל-121.5 מיליון שקל ברבעון המקביל אשתקד.
x