בורסת ת"א

בלעדי לכלכליסט

מימון ישיר מפטרת כ-100 עובדים, סמנכ"ל השיווק עזב

משבר הקורונה מכה בחברת האשראי, שתקצץ במצבת כוח האדם שלה שעומדת על 550 עובדים; הסמנכ"ל שרון בן עזרא סיים את תפקידו בתחילת החודש

תומר הדר 15:0020.05.20

חברת מימון ישיר החלה בתהליכי קיצוץ הכוללים פיטורים של כ-100 מ-550 עובדיה כך נודע ל"כלכליסט". עוד נודע ל"כלכליסט" כי שרון בן עזרא סמנכ"ל השיווק, המכירות והאשראי במימון ישיר, עזב את תפקידו בתחילת מאי. 

 

מימון ישיר עצמה נמצאת בשליטת משפחת שנידמן (80%). יתר האחזקות נמצאות בידי בית ההשקעות אלטשולר שחם. ההודעות על הקיצוצים בחברה נמסרו לעובדים במהלך הימים האחרונים.

מנכ"ל מימון ישיר ערן וולף מנכ"ל מימון ישיר ערן וולף צילום: מימון ישיר

 

עם פרוץ משבר הקורונה חדלה מימון ישיר להעניק הלוואות לכל מטרה, וזאת לאחר שרק לפני מספר חודשים נערכה החברה לקראת הנפקה בשווי משוער של כ-1.7 מיליארד שקל. על פי התשקיף שפרסמה החברה טרם פרוץ הקורונה בישראל, לחברה תיק הלוואות של 8.6 מיליארד שקל שרובו - כ-6.6 מיליארד שקל - נמכר לצדדים שלישיים.

 

יצוין כי לפי הערכות בענף הרכב, שעליו מבוסס רוב פעילותה של מימון ישיר, שנת 2020 צפויה להתאפיין בביקוש יחסית נמוך להלוואות, זאת עקב חשש של לקוחות מחוסר יציבות בשוק העבודה, שלא לדבר על ירידה כללית במכירות רכב. אלו צפויות, לפי הערכות מוקדמות שנשמעות כבר בענף הרכב, להגיע עד כ-180 אלף מסירות בלבד, זאת ביחס ל-240 עד 260 אלף מסירות בשנים רגילות.

 

x